Archív krajských listů

Kraj mění systém úhrady regulačních poplatků

Lekarna
Od 1. ledna 2010 budou muset pacienti Karlovarské krajské nemocnice zaplatit regulační poplatky a teprve pak žádat kraj o jejich úhradu.

Anketa Osobnost roku 2009 zná vítěze

Osobnost roku
Hydrogeolog Břetislav Vylita, podnikatel Julius Krupa a výkonná ředitelka organizace Český západ Jana Kosová převzali ve slavnostním sále Grandhotelu Pupp ocenění pro Osobnost Karlovarského kraje 2009. Anketa letos vstoupila do pátého ročníku.

Ocenění "Spokojený zákazník za rok 2009" získalo 13 firem

Spokojeny zakaznik
Ocenění už sedmým rokem uděluje Sdružení českých spotřebitelů těm podnikatelům a firmám v Karlovarském kraji, které trvale poskytují své služby na vysoké úrovni a v potřebné jakosti. Regionální zástupci Sdružení českých spotřebitelů vybírali z 42 návrhů.

Chřipka je v Karlovarském kraji na ústupu

Chripka
V Karlovarském kraji došlo v porovnání s minulým týdnem k poklesu akutních respiračních onemocnění o 27 procent.

Kraj uspořádal seminář k výměně zkušeností ve veřejné správě

Seminar s Wunsiedelem
Cílem akce bylo navázat dlouhodobou vzájemnou spolupráci mezi Karlovarským krajem a zemským okresem Wunsiedel. Jednodenní seminář v krajské knihovně byl zaměřen na výměnu zkušeností z veřejné správy a praxi při poskytování služeb občanům.

Záchranáři cvičili ve věznici Kolová

Cviceni ve veznici
Jejich úkolem byla likvidace požáru třetího patra ve správní budově věznice Kolová se záchranou osob pomocí výškové techniky a jejich následným předáním do odborné péče zdravotnické záchranné služby. Součástí cvičení bylo rovněž nalezení a záchrana jedné pohřešované osoby.

Kraj bude ještě do konce roku jednat s obcemi o odpadech

Trideni odpadu
Karlovarský kraj již dva roky připravuje s městy nový systém nakládání s komunálními odpady. K vytvoření nového systému nutí regiony především evropská legislativa promítnutá také do legislativy národní.

Zapojte se do projektu "Sousedé se stávají přáteli"

Studenti
Cílem dlouhodobého projektu  ,,Sousedé se stávají přáteli – Aus Nachbarn werden Freunde“, je  zintenzivnění česko-německé spolupráce mladých lidí, zlepšení její kvality, zprostředkování partnerských kontaktů, poradenství a další vzdělávání pracovníků s mládeží.

Z krajské koalice odchází hnutí Doktoři

Logo kraje
Koalici tak budou nadále tvořit jenom ČSSD a KSČM, které mají většinu 24 ze 45 křesel. Všichni čtyři zastupitelé Doktorů po neúspěšném smírčím jednání odcházejí do opozice, ve vedení kraje ztratí místa dvou radních.

Vakcinační centra v kraji začnou očkovat proti pandemické chřipce

Nemocnice Sokolov
Včera dorazilo do vakcinačních center v regionu 550 dávek očkovací látky, kterou budou postupně očkováni nejprve zdravotníci."Vakcíny jsou hrazeny Ministerstvem zdravotnictví České republiky. Přijdou do našeho kraje ve třech etapách," uvedla ředitelka Krajské hygienické stanice Jitka Landová na schůzce hygieniků, zástupců nemocnic a krajského úřadu k šíření nákazy virem H1N1, tzv. prasečí chřipky.
1 - 10 Next