Archív krajských listů

Konference o finanční gramotnosti a extremismu v Karlovarském kraji

Jiri Komorous
Krize a její důsledky mohou v Karlovarském kraji vést k posílení vlivu extremistických organizací. Nezaměstnanost a předluženost mají za následek příklon k jednoduchým řešením, které nabízejí extremistické organizace. Pomoci může jak vyšší finanční gramotnost lidí, tak řešení národnostních problémů hned z zárodku. To jsou hlavní teze konference o finanční gramotnosti jako prevenci proti extremismu, která se konala  v Karlových Varech.

Karlovarský folklorní festival po čtrnácté

Folklorni festival
Čtrnáctý ročník tradičního setkání domácích i zahraničních folklorních souborů se uskuteční od 3. do 6. září. Akce se koná pod záštitou hejtmana Josefa Novotného.

Ministr Kocáb navštívil Dobrou Vodu u Toužimi

Kocab v Dobre Vode
Na pozvání občanského sdružení Český západ přicestoval v uplynulém týdnu do Dobré Vody u Toužimi ministr pro lidská práva Michael Kocáb, aby se seznámil s činností sdružení a s životem tamních obyvatel.

Máte zájem o účast na veletrzích cestovního ruchu?

Logo kraje
V první polovině roku 2010 se Karlovarský kraj zučastní s vlastní expozicí následujících veletrhů cestovního ruchu: RegionTour Brno, HolidayWorld Praha, Slovakiatour Bratislava a F.RE.E. Mnichov.

Karlovarský kraj je v získávání peněz z ROP mimořádně úspěšný

TK ROP
Na dotacích z Regionálního operačního programu Severozápad, odkud čerpají evropské peníze na své projekty žadatelé z Karlovarského a Ústeckého kraje, má náš region přislíbeny více než 4 miliardy korun.

Rozdělování peněz z ROP Severozápad je v polovině

Logo ROP
Z Regionálního operačního programu Severozápad, odkud plynou evropské finance do našeho regionu, bylo dosud mezi 183 projektů z Ústeckého a Karlovarského kraje rozděleno 11, 5 miliardy korun. V našem kraji byla smlouva o poskytnutí dotace uzavřena pro 71 projektů, mezi něž byly rozděleny více než 4 miliardy korun.

Březová oslavila zisk titulu Vesnice roku

Vesnice roku
Bohatým kulturním programem za účasti hejtmana Josefa Novotného a zástupců ministerstva pro místní rozvoj a zemědělství oslavila Březová na Sokolovsku vítězství v krajském kole soutěže Vesnice roku.

Rada kraje jednala v Rovné o situaci v obci

Rada v Rovne
Vysoká nezaměstnanost, extremistické tendence, ale i rozvoj cestovního ruchu v Rovné - to byla témata výjezdního zasedání členů Rady Karlovarského kraje, kteří se v úterý 25. srpna vydali jednat přímo do této obce.

Konference o finanční gramotnosti a prevenci extremismu

Konference extremismus
V pátek 28. srpna proběhne v zastupitelském sále Krajského úřadu Karlovarského kraje konference "Finanční gramotností proti sociálnímu vyloučení jako jednomu ze zdrojů extremismu" (Prevence kriminality a terorismu).

Výstava Zaniklý svět na krajském úřadě

Vystava Zanikly svet
V pondělí 31. srpna bude ve vestibulu budovy A krajského úřadu zahájena unikátní výstava fotografií zachycujících staleté dějiny původních Romů a Sintů v českých zemích. Výstavu určenou široké veřejnosti, zejména mladým lidem, připravilo občanské sdružení Výbor pro odškodnění romského holocaustu v ČR.
1 - 10 Next