Archív krajských listů

Začíná digitální vysílání z Klínovce

Klinovec
Klínovec, který pokrývá velkou část Ústeckého a Karlovarského kraje, zahajuje 30. června digitální vysílání. Analogové vysílání pak ukončí za tři měsíce, tedy poslední zářijový den.

Kraj získá miliardu z ROPu

Logo kraje

Více než miliarda korun přijde do Karlovarského kraje z Regionálního operačního programu Evropské unie na projekty, které byly předloženy do páté a šesté výzvy programu. Přes 440 milionů půjde na opravy silnic, 370 milionů získá na přestavbu Integrovaná střední škola technická a ekonomická (ISŠTE) v Sokolov

Kraj koupí rodinné domky pro dětský domov

Děti
Čtyři rodinné domky v Karlových Varech - Tašovicích koupí Karlovarský kraj pro dětský domov v Karlových Varech, který se má do roku 2012 přemístit ze stávající budovy v Jarní ulici. Nové sídlo nabídne dětem lepší podmínky odpovídající současným trendům  a umožní jim lepší možnost integrace.

Obce dostanou peníze na regeneraci městských památkových rezervací a zón

Pamatkove rezervace
Kraj rozdělí peníze obcím a vlastníkům památek na regeneraci městských památkových rezervací a zón z dotace ministerstva kultury."Pro letošní rok dotace činí okolo 8, 2 milionu korun," upřesnila krajská radní Eva Valjentová.

Kraj od 1. července upraví a rozšíří lékařské pohotovosti

Nemocnice KV

Ke změnám v poskytování lékařské služby první pomoci (LSPP) dojde v rámci sjednocování systému pohotovostí na všech místech v Karlovarském kraji a také kvůli finanční náročnosti dosavadního způsobu zajištění LSPP.

Náš kraj se představil bruselské veřejnosti

Prezentace v Bruselu
V těchto týdnech probíhá v Bruselu tradiční představování atraktivních regionů všech členských států Evropské unie. Hostům z bruselských institucí i obyvatelům města se prezentovala tentokrát i Česká republika.

Seminář o extremismu ohromil i zaujal

Seminar extremismus
Hudební skupiny, symbolika, firmy zaměřené na výrobu speciálního oblečení - zkrátka vše, co souvisí s projevy extremismu a extremistických skupin, bylo tématem semináře, kterého se účastnili odborníci na prevenci a monitorování těchto jevů.

Kvůli krizi kraj snížil příspěvky na cyklostezky

Cyklodoprava

Na podporu cyklistické infrastruktury přispěje letos Karlovarský kraj obcím necelým 1,5 milionem korun. Plánovaných pět milionů korun, vyčleněných v krajském rozpočtu, tak kraj kvůli nižším příjmům nevyplatí.  Propad příjmů totiž činí 46 milionů korun, což je asi 14 procent.

Kraj poděkoval zasloužilým pedagogům

Setkani s uciteli
Více než dvacítka pedagogických pracovníků, odcházejících po letech strávených ve školství na zasloužený odpočinek, zavítala na krajský úřad, aby z rukou radního Vratislava Emlera převzala pamětní list a květinu jako poděkování za odvedenou práci.

Hejtman předával ceny vítězům učňovské soutěže

Soutez ucnu
Akce byla součástí stavebního veletrhu For Arch Karlovy Vary, který se poprvé uskutečnil v nově otevřené KV Aréně. Do regionálního kola Soutěže učňů stavebních oborů SUSO se přihlásilo 10 škol a zúčastnilo se 22 studentů z Plzně, Vimperku, Sokolova,Tábora nebo domácích Karlových Varů.
1 - 10 Next