Archív krajských listů

Zasedala krajská epidemiologická komise

Logo kraj
Úkolem komise v čele s ředitelkou Krajské hygienické stanice Jitkou Landovou bylo prověřit pandemický plán Karlovarského kraje a informovat se vzájemně o situaci v souvislosti s šířením mexické chřipky.

Kraj nebude dočasně vyplácet příspěvky na hospodaření v lesích

Karlovarska vrchovina
V důsledku celosvětové hospodářské recese, která má za následek snižování celostátního výběru sdílených daní, musel i Karlovarský kraj přistoupit k řadě úsporných opatření na výdajové stránce krajského rozpočtu.

Ministr dopravy udělí zvláštní cenu v soutěži Cesty městy

Nadace partnerstvi
Nadace Partnerství pořádá již osmým rokem celostátní soutěž s názvem Cesty městy. Soutěž je zaměřena na zklidňování dopravy a kultivaci dopravního prostoru ve městech a obcích České republiky. Nově bude od letošního roku ministr dopravy udělovat v soutěži zvláštní cenu za mimořádný přínos ke zvýšení bezpečnosti silničního provozu.

Další města v kraji získala evropské dotace

Frantiskovy Lazne
O podpoře pro jejich projekty v rámci ROP rozhodl 27. dubna Výbor Regionální rady regionu soudržnosti Severozápad. "V rámci 4. výzvy dostanou z Evropského fondu pro regionální rozvoj střední a malá města prostřednictvím ROP Severozápad více než 235 milionů korun. Z 38 podaných projektů jich podporu získalo sedm," řekl předseda Regionální rady Jiří Šulc.

Staňte se redaktory médií na Dětském filmovém a televizním festivalu Oty Hofmana!

Festival Oty Hofmana
V pátek 1. května se na internetu objeví stránky nazvané Záhada Noratel. Jsou určeny především žákům základních a středních škol od 10 do 18 let. "Slovo Noratel, je zkratkou slov NOviny, RAdio, TElevize. Dětem nabízíme účast v konkurzu na redaktory dětských médií, které působí každoročně při festivalu Oty Hofmana v Ostrově. Je to vlastně mediální výchova hrou, " vysvětlil Slávek Hrzal z Dětské tiskové agentury (DTA).

Odstartoval společný projekt kraje a EKO-KOMU na podporu třídění odpadu

Kampan EKOKOM
I letos má projekt podpořit třídění využitelných složek komunálního odpadu v obcích, školách i domácnostech a informovat obyvatele regionu o možnostech zpracování vytříděného odpadu.

Likvidace sinic na Skalce bude pokračovat

Prehrada Skalka
Přehrada Skalka u Chebu se potýká s přemnoženými sinicemi už řadu let. Kvůli těmto mikroorganismům bývá Skalka jednou z prvních nádrží, kde hygienici vyhlašují zákaz koupání. Problémy v oblíbené rekreační oblasti mají jak poskytovatelé služeb, tak návštěvníci.

Kraj navštívila eurokomisařka Danuta Hübner

Eurokomisarka v Chebu

Během své cesty po regionu Severozápad, tedy po Karlovarském a Ústeckém kraji, se eurokomisařka pro regionální politiku zajímala především o podpořené projekty a rozvoj měst.

Karlovarský kraj na veletrhu Urbis Invest 2009

Urbis Invest
Mezinárodního veletrhu investic, financí, realit a technologií pro města a obce Urbis Invest 2009 v Brně se Karlovarský kraj účastnil už po šesté. Letos kraj představil především památky a historické objekty, které se v regionu podařilo obnovit a které na opravu ještě čekají. Dalším tématem bylo představení již úspěšně realizovaných a připravovaných rozvojových projektů.

Kraj vydá soubor propagačních materiálů

Logo Karlovarskeho kraje
Karlovarský kraj plánuje vydat koncem letošního roku  v rámci projektu "Soubor propagačních materiálů Karlovarského kraje" trhací mapy s přehledem ski areálů Karlovarského kraje.
1 - 10 Next