Archív krajských listů

Evropský projekt pro odborné učitele bude pokračovat

SPS Ostrov

Projekt koordinovaného vzdělávání odborných učitelů se začal v Karlovarském kraji realizovat v roce 2006 na základě smlouvy o spolupráci mezi vybranou pilotní školou, Karlovarským krajem, obchodními společnostmi Škoda Auto a Robert Bosch odbytová.

Seminář "Rozhoduj o Evropě" na krajském úřadě

Seminář EU
Víte, jak fungují instituce Evropské unie a jak probíhají jednání na vrcholné úrovni?

Rybáři dostanou kompenzace za škody způsobené kormorány

Kormoráni
Téměř jeden milion korun vyplatí letos stát prostřednictvím Krajského úřadu Karlovarského kraje Českému rybářství a.s. jako náhradu škod způsobených kormoránem velkým.

Kraj nabídne více autobusových linek

Autobusove linky
V příštím roce by se měl počet ujetých kilometrů na linkách, které dotuje Karlovarský kraj v rámci základní dopravní obslužnosti, navýšit o 12 357 kilometrů.

Čínští památkáři přijeli na návštěvu kraje

Pamatkari z Ciny
Ve středu 22. října se na krajském úřadě setkala se zástupci kraje čínská delegace pracovníků památkové péče.

Za vážnou hudbou do Ostrova

Koncert Ostrov
Na neděli 26. října od 17 hodin jsou milovníci klasické hudby zváni do ostrovského kostela Zvěstování Panny Marie, kde se bude konat houslový koncert Čtvero ročních dob Antonia Vivaldiho.

Na Kladské vznikne infocentrum

Kladska
V centru Chráněné krajinné oblasti Slavkovský les budou moci zanedlouho turisté a návštěvníci využít informační centrum, jehož vybudování zafinancuje podnik Lesy České republiky částkou okolo 8 milionů korun.

Blíží se finále výtvarné soutěže k třídění odpadů

Vytvarna soutez
Už jen do konce října mají základní školy Karlovarského kraje příležitost zaslat výtvarné práce, fotografie a výrobky žáků do krajského kola soutěže na téma "Třiďme odpad, má to smysl", kterou kraj každoročně pořádá ve spolupráci se společnostní EKO_KOM.

Vysoká škola zahájila výuku v Sokolově

VS v Sokolove
Jedná se o pražskou Vysokou školu manažerské informatiky a ekonomiky, kterou  bude v prostorách Hornického domu v Sokolově navštěvovat 154 studentů v prvním ročníku kombinovaného bakalářskéh studia.

Rozhledna Krudum láká turisty

Krudum
K tomu, aby návštěvníci vystoupali na rozhlednu Krudum ve Slavkovském lese, musejí zdolat 151 schodů na vyhlídkový ochoz ve výšce 29, 5 metru.
1 - 10 Next