Archív krajských listů

V uplynulých čtyřech letech kraj vložil do silnic 2, 6 miliardy korun

Most Jindrichov
Kraj, který se stará zhruba o 1800 km silnic II. a III. třídy v regionu, investoval v uplynulých čtyřech letech tuto částku do údržby, rekonstrukce a modernizace infrastruktury v regionu.

Karlovarský kraj na veletrhu Real Vienna 2008

veletrh Viden
Karlovarský kraj se ve dnech 26. – 30. 5. 2008 zúčastnil veletrhu investičních příležitostí Real Vienna 2008. Tento poměrně mladý a z hlediska účasti dynamicky rostoucí veletrh je zaměřen na trh nemovitostí ve střední a východní Evropě.

V Tirschenreuthu byl zahájen festival Mitte Europa

Mitte Europa
V neděli 15. června byl v bavorském Tirschenreuthu zahájen již 17. ročník letního kulturního svátku Festival uprostřed Evropy Bavorsko - Čechy - Sasko.

Kraj připravuje kontrolu v dětském domově v Horním Slavkově

Krajsky urad
Hejtman Karlovarského kraje Josef Pavel uložil řediteli krajského úřadu Romanu Rokůskovi zkoordinovat kontrolu v Dětském domově a mateřské škole Horní Slavkov.

Tisíce lidí v Sokolově přivítaly prázdniny

Ohňostroj v Sokolově
Až 20 tisíc lidí přilákala sokolovská slavnost Hurá prázdniny v nově upraveném oddechovém parku Bohemie.

Strategie rozvoje lidských zdrojů Karlovarského kraje schválena zastupitelstvem

Mapka kraje
Karlovarský kraj tak učinil významný krok s cílem dosáhnout rovnováhy mezi vzdělávacím systémem a skutečnými potřebami potenciálních zaměstnavatelů v Karlovarském kraji.

Nemocnice hospodaří lépe

nemocnice Cheb
Hospodaření Karlovarské krajské nemocnice, a.s se v prvním čtvrtletí letošního roku výrazně zlepšilo. V loňském roce  byla v tomto období společnost ve ztrátě ve výši téměř třiceti čtyř milionů, letos to bylo přes čtrnáct milionů korun.

Kraj rozdělil peníze na cestovní ruch i obnovu památek

Hrad Liba
I letos kraj přispěje ze svého rozpočtu v rámci několika dotačních titulů na rozvoj cestovního ruchu, regeneraci městských památkových zón a na obnovu kulturních památek.

Karlovarský kraj podpoří rozvoj cyklistické infrastruktury

Cyklisti
Celkem 3 miliony korun poskytne Karlovarský kraj na podporu projektů směřujících k budování cyklistických stezek a tras, jejich značení, přípravu studií, projektových dokumentací a rozvojových materiálů pro cyklistické projekty.

Karlovarské letiště by mohlo odbavit ročně až půl milionu cestujících

letiste v Karlovych Varech
Podle Územní studie rozvoje a využitelnosti letiště s výhledem na období let 2025 až 2050, se počítá také s větším počtem přistání letadel či rozšířením a prodloužením ranveje.
1 - 10 Next