Archív krajských listů

Ministr vnitra v Karlovarském kraji

Ivan Langer v kraji
Ministr vnitra Ivan Langer představil v Karlovarském kraji reformní kroky ve svém resortu. Setkal se s úředníky místních samospráv, příslušníky Policie České republiky a otevřel novou recepci na policejní služebně.

Novorolský rybník se zbavuje sinic

Novorolský rybník
V letošním roce by měla být dokončena revitalizace Novorolského rybníka, který patří k vyhledávaným místům v regionu vhodným ke koupání i rybolovu.

Krušnohorská rašeliniště vyhlášena mokřadem mezinárodního významu

Bozidarske raseliniste
Vyhlášení Krušnohorských rašelinišť mokřadem mezinárodního významu se uskutečnilo z iniciativy Ministerstva životního prostředí ČR a může přispět k dalšímu rozvoji letní poznávací turistiky.

Štola Barbora přilákala první návštěvníky

Stola Barbora
V sobotu 24. května byla zpřístupněna veřejnosti jáchymovská štola Barbora, která je první částí budoucího hornického skanzenu Krajského muzea Karlovarského kraje.

Krajské finále fotbalového McDonald´s Cupu už po jedenácté

Mc Donald´s cup
O titul vítěze a řadu individuálních cen se utkalo 12 týmů ze základních škol Karlovarského kraje.

Hejtman se setkal s hokejisty a vedením HC Energie

HC Energie s hejtmanem
V obligátní zelené barvě klubu přijeli na setkání s hejtmanem Josefem Pavlem hokejisté HC Energie Karlovy Vary v čele s novým trenérem Josefem Palečkem.

Političtí vězňové si v Jáchymově připomněli své utrpení

Jachymovske peklo
Podevatenácté se letos v květnu sjeli do Jáchymova političtí vězňové, zástupci vlády, kraje, starostové města a obcí a představitelé dalších institucí, aby si připomněli zvůli komunistického režimu, který mnohé z politických vězňů připravil o život.

Dohoda o zřízení válečných hrobů v Chebu podepsána

Podpis dohody
Slavnostního aktu se kromě vedení města Chebu a německého Lidového spolku pro péči o válečné hroby zúčastnil také německý velvyslanec v České republice Helmut Elfenkämper, poradce ministra zahraničí Tomáš Kosta a hejtman Karlovarského kraje Josef Pavel.

Nová expozice v jáchymovském muzeu

Mincovna v Jachymove
Dne 7. června 2008 v 15 hodin bude pro veřejnost slavnostně otevřeno rozšířené muzeum v Jáchymově. Stávající expozici z roku 2005 obohatí 3 zbrusu nové výstavní sály a doplnění dozná i přízemní sál s výstavou k dějinám mincování.

Karlovarský kraj hospodařil v loňském roce s přebytkem

Jiří Červenka
Karlovarský kraj dosáhl za rok 2007 příjmů v celkové výši 4 420 598 tisíc korun. Celkové výdaje kraje činily 4 232 026 tisíc korun. Rozpočtové hospodaření Karlovarského kraje tak za minulý rok skončilo přebytkem ve výši 188 572 tisíc korun.
1 - 10 Next