Archív krajských listů

Třetí ročník Ligy odpadů zahájen

Ekokom
Ve čtvrtek 27. března oficiálně zahájil krajský radní pro oblast životního prostředí Luboš Orálek „Ligu odpadů Karlovarského kraje“. Kampaň na podporu třídění odpadů a soutěž určená obcím má pomoci zvýšit objem vytříděného odpadu v regionu. Karlovarský kraj je v celostátním měřítku na poslední příčce tabulky.

Lukáš Bauer se stal Sportovcem roku

Sportovec roku
Cenu hejtmana, unikátní porcelánový pohár kombinovaný s křišťálem od akademického sochaře a designéra Jiřího Laštovičky, získal už potřetí Lukáš Bauer.

Hotelová škola v Mariánských Lázních hostí japonské studenty

Návštěva z Japonska
Celkem 107 japonských studentů z Hotel business college se sídlem v Tokiu poznává právě v těchto dnech historii naší vlasti, seznamuje se s naším krajem, lázeňstvím, gastronomií a svatebními tradicemi.

V Becherově vile vznikne interaktivní galerie

Becherova vila
Historický objekt, který byl postaven v roce 1912 podle návrhu architekta Carla Hellera, má zajímavý osud. V honosné vile rodiny Becherů sídlilo za 2. světové války velitelství SS, v období socialismu pak byla budova přeměněna na Dům pionýrů. Nyní je Becherova vila už 15 let uzavřena.

Neziskové organizace v kraji mohou získat půl milionu

Jednani v Plzni
Jedná se o finanční prostředky z Programu podpory regionů, který vyhlásila ČSOB a Poštovní spořitelna.

Kraj vybral firmu pro audit v krajské nemocnici

Nemocnice KV
Nezávislý forenzní audit v Karlovarské krajské nemocnici provede v příštích měsících pražská společnost KPMG Česká repulbika Audit, s.r.o.

Karlovarský kraj rozdělí příspěvky na lesní hospodářství

Příspěvky na lesní hospodářství
Karlovarský kraj schválil letos první žádosti o příspěvky na hospodaření v lesích. Jednotlivé subjekty si mezi sebou rozdělí více než 2,3 milionu korun.

Horní Slavkov má novou čistírnu odpadních vod

čistička odpadních vod
Za účasti hejtmana Karlovarského kraje Josefa Pavla byl 26. března v Horním Slavkově slavnostně zahájen provoz nové čistírny odpadních vod. Zařízení vybudované v rámci Karlovarského regionálního vodohospodářského projektu zajistí do budoucna bezproblémové čištění odpadních vod pro přibližně 6 000 obyvatel města.

Kraj bude mít svůj skanzen

Statek Milikov
Karlovarský kraj plánuje koupi hrázděného statku v Milíkově na Chebsku.

Hejtman Josef Pavel se setkal s primáři sokolovské nemocnice

Primari Sokolov
Po jednání s primáři v Chebu a Karlových Varech inicioval hejtman Josef Pavel pracovní schůzku s primáři nemocnice v Sokolově, aby si vyslechl jejich názory a diskutoval s nimi o aktuálních tématech krajské nemocnice.
1 - 10 Next