Archív krajských listů

Výstava „Archeologie – most k našim předkům“ zahájena

Archeologická výstava
Výstava ve vestibulu budovy A Krajského úřadu Karlovarského kraje prezentuje výsledky některých archeologických výzkumů v Karlovarském kraji . Návštěvníci mohou spatřit například kosterní pozůstatky mladého muže, náramek z březové kůry starý přibližně tři tisíce let nebo figurky lidí a zvířat.

Začala rekonstrukce nádraží v Sokolově

zahájení stavby
Rekonstrukce nádraží je součástí výstavby dopravního terminálu v Sokolově. Stavba se bude skládat ze tří oddělených částí. První, která právě začala, je přestavba železničního svršku nádraží. Druhá část se týká přímo dopravního terminálu a je součástí projektu Karlovarského kraje na stavbu dopravních terminálů v Sokolově, Mariánských Lázních a Chebu.

Dětské domovy si rozdělí téměř 200 tisíc korun

Předání šeků
Zástupci tří dětských domovů z Karlovarského kraje převzali z rukou hejtmana Karlovarského kraje Josefa Pavla a oblastního manažera prodejen maloobchodní značky Albert Jana Pittermanna certifikáty v celkové výši 183 504 korun. Všechny získané finanční prostředky jsou určeny na vzdělání dětí a jejich další osobnostní rozvoj.

Výtvarná soutěž k odpadům zná své vítěze

Výtvarná soutěž
Žáci základních škol v kraji, kteří se zúčastnili výtvarné soutěže k třídění odpadů, byli 20. ledna slavnostně oceněni v krajské knihovně, kde z rukou radního Luboše Orálka převzali věcné ceny.

Saský ministerský předseda přijel na návštěvu kraje

Georg Milbradt
O silničním propojení mezi našimi zeměmi nebo o čerpání evropských peněz z projektů přeshraniční spolupráce jednal s hejtmanem Josefem Pavlem saský premiér Georg Milbradt.

Krajský Czech POINT už vydal 72 výpisů

Czech POINT
Czech POINT (Český Podací Ověřovací Informační Národní Terminál), který zahájil svou činnost v rámci krajského živnostenského úřadu KÚ KK 7. ledna tohoto roku,  vydal dosud 72 výpisů z informačních systémů veřejné správy.

Karlovarský kraj hodlá spolupracovat se Saskem na záchraně perlorodky říční

Vodní tok
Karlovarský kraj usiluje o partnerství v projektu nazvaném „Přírodní a kulturní dědictví:  Živé nivy v česko-saském Vogtlandu“.  Tento projekt zpracovává saská strana v rámci Cíle 3 – Programu na podporu přeshraniční spolupráce 2007 – 2013 mezi Českou republikou a Svobodným státem Sasko.

U Jenišova byla zahájena stavba dalšího úseku rychlostní silnice R6

Zahájení výstavby
Trasa bude dlouhá 4,4 kilometru a povede mezi Jenišovem a Novým Sedlem. Úsek naváže na průtah Karlovými Vary zprovozněný v závěru loňského roku. Řidiči by po nové silnici měli začít jezdit nejpozději v květnu 2010.

Záchranka má vozidlo pro případ hromadných neštěstí

záchranářský kamion
Několika desítkám zraněných lidí může pomoci nové vozidlo Záchranné služby Karlovarského kraje. Speciální nástavba umístěná na podvozku Mercedes-Benz Vario s pohonem všech kol stála 5,6 milionu korun. Ze svého rozpočtu ji pořídil Karlovarský kraj.

Práce na studii potřeb vody na území Karlovarského kraje pokračují i letos

Nádrže
Zpracování studie, která by měla prokázat, že v důsledku klimatických změn bude třeba pro zásobování Karlovarského kraje stavět nádrže pokračuje i v letošním roce.
1 - 10 Next