Archív krajských listů

Všechno nejlepší v novém roce 2008

hejtman Josef Pavel

Vážení spoluobčané,

skončil rok 2007. Česká republika vstoupila před několika dny do schengenského prostoru. To mimo jiné znamená, že musíme také plnit určitá kritéria. A proto vláda podniká reformní kroky.

Mimořádná tisková konference k problematice Karlovarské krajské nemocnice

nemocnice

Karlovarský kraj dne 20. prosince 2007 rozhodnutím jediného akcionáře v působnosti valné hromady společnosti KKN a.s. schválil výsledky výběrových řízení na výkonného, ekonomického a zdravotního ředitele KKN a.s.

Šťastné a veselé Vánoce přeje hejtman Karlovarského kraje

Vánoce

Vážení spoluobčané,

je opět konec roku a všude vládne vánoční atmosféra. Mrazivá zima přispívá k tomu, že všichni podvědomě hledáme teplo a útulnost, hodně se stýkáme s přáteli a našimi nejbližšími. Krátké dny a dlouhé noci nám dávají možnost poněkud zpomalit, zamyslet se, rozjímat. Můžeme si udělat takovou malou osobní inventuru, zhodnotit, co uplynulý rok přinesl dobrého, co nového, a pokud jsme v něm zažili něco nepříjemného, přemýšlet jak se z toho poučit.

Starostové měst a obcí opět na setkání s vedením Karlovarského kraje

hejtman Josef Pavel
Na 80 starostů z celého regionu se 19. prosince zúčastnilo tradičního setkání vedení Karlovarského kraje s představiteli měst a obcí. Cílem této akce, která se konala už po čtrnácté, je seznámit starosty s aktuálními informacemi o dění na krajské úrovni. Nechyběl ani prostor k diskusi. I tentokrát jej starostové využili k dotazům či připomínkám.

Krajský soud otevřel pobočku v Karlových Varech

Krajsky soud
Pobočka plzeňského krajského soudu v Karlových Varech nabídne občanům výpisy z obchodního a trestního rejstříku a služby soudní podatelny .

Dobrovolnický program v nemocnicích se rozvíjí i v Karlovarském kraji

Konference
Dobrovolnický program v nemocnicích jako jeden z nástrojů zvyšování kvality péče, to bylo téma odborné konference, kterou uspořádalo Mateřské centrum Karlovy Vary,  středisko Dobrovolnické centrum Vlaštovka ve spolupráci s karlovarskou pobočkou České asociace sester a Dobrovolnickým centrem v Ústí nad Labem. Záštitu nad celou akcí převzala radní kraje pro oblast sociálních věcí Ellen Volavková.

Prestižní dějepisná soutěž chebského gymnázia opět úspěšná

Dějepisná soutěž
Letošního 16. ročníku věnovaného období vlády lucemburského rodu se zúčastnilo rekordních 60 gymnázií z celé České republiky, navíc se letos soutěže zúčastnili opět studenti z prestižního bratislavského gymnázia. Celkem své síly změřilo 189 studentů, které připravovalo 61 pedagogů-historiků. Soutěž organizovalo jako každým rokem Gymnázium v Chebu.

Krajské zastupitelstvo schválilo příspěvky pro poskytovatele sociálních služeb

Ellen Volavková
I v příštím roce budou moci využít organizace nabízející sociální služby peněz z krajského rozpočtu.

Maltézští rytíři otevřou své centrum v Karlovarském kraji

Maltezsky rytir
Velvyslanec Řádu maltézských rytířů Mario Quagliotti v doprovodu manželky Matyldy Nostitzové navštívil hejtmana Karlovarského kraje Josefa Pavla, aby jej informoval o plánovaném zahájení činnosti centra maltézských rytířů v Karlových Varech a o aktivitách řádu v naší zemi.

Řidiči mohou opět využívat rekonstruovaný most u Jindřichova

Most Jindrichov
Most se nacházel před rekonstrukcí ve velmi špatném stavu, jeho zatížitelnost byla výrazně omezená a šířka komunikace nevyhovovala potřebám automobilistů ani pěších.
1 - 10 Next