Archív krajských listů

Delegace z  Changpingu jednala o kulturní výměně

Delegace Changping
Návštěvou Karlovarského kraje završila delegace z pekingského distriktu Changping putování po pěti evropských zemích.

Kubánská návštěva v Karlovarském kraji

Kubánská návštěva
Na setkání s představiteli kraje  přijela ve středu 26. září zástupkyně kubánského velvyslanectví v ČR Bárbara E. Montalvo.

Studenti diskutovali o protidrogové prevenci i rovných příležitostech

Česko - německý seminář
Odborný česko – německý seminář, jehož hlavním tématem byla primární prevence patologických jevů u dětí a mládeže se konal 26. září v budově Krajského úřadu Karlovarského kraje. Akce se zúčastnila delegace Evropského centra Braniborsko – Berlín v čele s ředitelem Harry Golmem a studenti Střední zdravotnické školy v Chebu s ředitelem Zdeňkem Hrkalem.

Slavnosti na statku Bernard

Statek Bernard
Karlovarský kraj a Statek Bernard uspořádali dne 22. 9. 2007 v Královském Poříčí Slavnosti řemesel a lidové kultury. Akce pod záštitou hejtmana Karlovarského kraje JUDr. Josefa Pavla se konala u příležitosti Dnů evropského dědictví

V Karlovarském kraji zvítězil výrobce stavebních materiálů a majitelka cestovní agentury

Karlovarský kraj
Karlovarský kraj už zná své nejlepší podnikatele. Titul PX Firma roku si z dnešního finále odnesla firma Lias Vintířov, lehký stavební materiál, k. s. Mezi živnostníky porotu nejvíce zaujal příběh Ivany Lojínové z Karlových Varů, která provozuje cestovní agenturu Goethe Tour v Lokti.

Světový den cestovního ruchu

Logo UNWTO
Pod heslem "Cestovní ruch otevírá dveře pro ženy" budou letos 27. září probíhat oslavy Světového dne cestovního ruchu.

Soutěž v třídění odpadů má první výherce

Třídění odpadů
Téměř 51.000 domácností na Karlovarsku dostalo před časem startovací balíček s informacemi o třídění, taškami na odpad i samolepkami, kterými se mohli zapojit do soutěže tím, že samolepku nalepili na PET lahev a vhodili do správného kontejneru. Z obrovské hromady netříděných plastových lahví vytáhli 21. září zástupci firmy Resur, která odpad třídí, Eko-komu a kraje deset lahví, jejichž majitelé dostanou televizor.

Nový videokonferenční systém šetří čas i finance

Videokonference hejtmanů
Karlovarský kraj byl během září propojen se všemi ostatními kraji v republice videoserverem, který umožňuje v reálném čase videokonferenci s připojenými účastníky, ale také sdílení dokumentů a jejich prezentaci.

Slavnostní otevření nových prostor Intervenčního centra

Ellen Volavková

V úterý 2. října se za přítomnosti krajské radní pro oblast sociálních věcí Ellen Volavkové, zástupců  PČR  a dalších spolupracujících subjektů uskuteční slavnostní otevření nového působiště Intervenčního centra v Sokolově, které poskytuje sociální služby osobám ohroženým domácím násilím.

Hejtman: Oceňuji práci středního zdravotnického personálu

hejtman Josef Pavel
Ve čtvrtečním tisku jsem četl reakce sester Karlovarské krajské nemocnice. Uvědomil jsem si, že v dosavadní kritické diskusi vystupovali pouze lékaři, a pokud se hovořilo o ztrátě hospodaření v polovině roku, byla způsobena růstem mzdových nákladů, ale opět především u lékařů.
1 - 10 Next