O rozvíjející se spolupráci mezi obcemi obou zemí svědčí pokračující projekty Spolku pro obnovu venkova Karlovarského kraje a jeho saského partnera Vogtlandisches Bauernhaus.
Soutěž O hejtmanský mobil vyhlašuje Krajský úřad Karlovarského kraje už šestým rokem. „Jedná o internetovou soutěž, jejímž cílem je přiblížit dětem i jejich rodičům alespoň zlomek toho, co mohou nalézt na internetových stránkách Karlovarského kraje,“ vysvětluje hejtman Karlovarského kraje Josef Pavel. „ K 30. červenci registrujeme 11 soutěžících, což je na první polovinu prázdnin poměrně značný počet. Většina přihlášek totiž chodí v posledním srpnovém týdnu, kdy se děti vracejí z prázdnin,“ upřesnil hejtman Pavel s tím, že loni jsme zaznamenali rekordní počet 31 soutěžících.
Vyřešit bezproblémový vstup do budovy B Krajského úřadu Karlovarského kraje by měla nová nájezdová rampa s výtahem pro tělesně postižené návštěvníky a zaměstnance.
Právě proto by měli v současné době stávající i budoucí klienti centra využívat spíše číslo mobilního telefonu 736 514 095.
Pedagogům a dalším zájemcům z Karlovarského kraje, kteří by chtěli vyučovat cizince češtině, se otevírá ideální možnost absolvovat kurz pro lektory češtiny jako cizího jazyka.
Více než dvacet originálních návrhů nástěnných kalendářů mohou vidět návštěvníci výstavy v prostorách kavárny krajské knihovny.
Celkem 3 207 545 korun poskytne v 1. a 2. etapě obcím a jiným subjektům Karlovarský kraj z Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón Ministerstva kultury. Na základě žádosti Karlovarského kraje poskytlo Ministerstvo kultury na letošní rok účelovou dotaci ze státního rozpočtu ve výši 9 385 000 Kč.
Slavnostním vyhlášením výsledků a kulturním programem byl 24. července 2007 završen 6. ročník regionálního kola soutěže Vesnice roku. Zlatou stuhu pro Vesnici roku 2007 převzal z rukou hejtmana Josefa Pavla starosta Královského Poříčí na Sokolovsku Ivan Stefan. Letos se soutěže zúčastnilo celkem 12 obcí z Karlovarského kraje.
V příštím týdnu se budou v ulicích Kraslic pohybovat vodicí psi se svými držiteli.
Karlovarský kraj se stává opravdovým rájem pro milovníky filmového umění. Ti už nemíří jen do Karlových Varů na tradiční Mezinárodní filmový festival nebo na Fresh Film Fest, ale i do Sokolova, kde se 12 -14. října koná Film Sokolov.