Archív krajských listů

V Karlových Varech začíná Mezinárodní filmový festival

Filmový festival
Nejvýznamnější kulturní akce v Karlovarském kraji potrvá do 7. července. Návštěvníci krajského města uvidí  více než 220 celovečerních hraných a dokumentárních filmů. Festival zahájí společně s jeho prezidentem Jiřím Bartoškou, primátorkou Karlových Varů Veronikou Vlkovou také hejtman Josef Pavel.

Seminář o reformě zdravotnictví

Seminář zdravotníků

Lékaři, lékárníci a zástupci pojišťoven se sjeli na seminář s tématem Reforma zdravotnictví ČR, který se konal na Krajském úřadě Karlovarského kraje ve středu 27. června.

Ministr kultury v Karlovarském kraji

Ministr Jehlička
Ministr kultury Václav Jehlička navštívil několik památek v regionu. Zaměřil se na především na Klášter premonstrátů Teplá, který považuje za mimořádný evropský skvost a chce pro něj vydobýt statut národní kulturní památky. Klášter Teplá chce ministr také zařadit mezi dvě památky v kraji, které by mohly být finančně podpořeny z evropských fondů.

Brownfields Karlovarského kraje

Brownfields
Pozemky nebo objekty, které již přestaly sloužit k původnímu účelu a jsou v současnosti zadenbané či kontaminované - to je definice brownfields, jejichž vyhledáváním a analýzou využití se zabývá krajská příspěvková organizace Agentura projektového a dotačního managementu.

Krajský úřad pozval tajemníky městských a obecních úřadů

Porada s tajemníky
Setkání tajemníků s vedením KÚ KK proběhlo 27. června v budově kraje.

Následkem letních radovánek mohou být žloutenky B a C, ale i AIDS

Červený kříž
Blíží se doba prázdnin a na nepřipravené a hlavně nezodpovědné jedince číhají různá nebezpečí. Zdravotním rizikem při injekční aplikaci drog jsou žloutenky typu B a C a onemocnění AIDS.

Kraj by měl letos uvolnit 300 tisíc pro horskou službu

Horská služba
Příspěvek schválila na svém jednání Rada Karlovarského kraje pro Horskou službu ČR, oblast Krušné hory. Konečný verdikt musí ale ještě vyslovit krajští zastupitelé. 

Statek Bernard stavbou roku

Cena hejtmana
Sto let starý hrázděný statek Bernard v Královském Poříčí získal na prestižním veletrhu stavebnictví FOR ARCH hned tři ceny. Kromě ocenění odborné poroty, která jej vyhlásila nejlepší stavbou roku, bodoval i u návštěvníků přehlídky a obdržel i Cenu hejtmana Karlovarského kraje.

Krajská výprava přivezla 13 medailí

Olympiáda dětí a mládeže
Cenné kovy získali mladí sportovci Karlovarského kraje na Hrách III. letní Olympiády dětí a mládeže ČR, které se konaly ve dnech 19. - 24.6. 2007 v Ústí nad Labem.

Výroční kolekce skla Moser k vidění v Karlovarském muzeu

Vernisáž výstavy

Ve výstavních prostorách na Nové louce představuje sklárna Moser jedinečné rytiny od světově uznávaných rytců i moderní umělecká díla sklářských výtvarníků oslovených sklárnou ke 150. výročí jejího založení. Výstava potrvá do 2. září.

1 - 10 Next