Archív krajských listů

Začalo hodnocení obcí soutěžících o titul „Vesnice roku“

Vyhodnocení loňské soutěže
V Karlovarském kraji začalo hodnocení obcí, které se letos přihlásily do soutěže Vesnice roku. O titul se letos uchází celkem 12 obcí, sedm  ze Sokolovska, dvě z Chebska a tři z Karlovarska.

Nová cyklotrasa Doupovem

Nová cyklotrasa Doupov
Díky iniciativě hejtmana Karlovarského kraje Josefa Pavla, přednosty vojenského újezdu Hradiště pplk. Petera Dellamárii a na základě aktivního přístupu starostů dotčených obcí byla v nedávné době uvolněna část vojenského prostoru Doupov pro pěší a cykloturisty.

Krajská knihovna pomůže lidem hledajícím práci

Krajská knihovna
Krajská knihovna Karlovy Vary, ve spolupráci s úřadem práce, přichází s novinkou pro zájemce o pomoc při hledání zaměstnání. Lidem, kteří potřebují poradit při hledání nového zaměstnání, je v krajské knihovně k dispozici nová asistenční služba. Dvakrát v týdnu, vždy v pondělí a ve čtvrtek, je knihovna připravena pomoci těm, kteří přišli o práci nebo hledají jinou, potřebují se zorientovat a dozvědět se, jak dál postupovat.

Den otevřených dveří Krajského úřadu Karlovarského kraje

Den otevřených dveří
Krajský úřad Karlovarského kraje otevřel ve středu 30. května své dveře veřejnosti. Zájemci si opět po roce prohlédli objekty areálu v Karlových Varech - Dvorech a měli možnost ptát se na to, co je o kraji a úřadu zajímá.

Studenti Střední lesnické školy ve Žluticích vábili zvěř.

Vábení zvěře
Tradiční  Přebor ve vábení zvěře pořádala v polovině května Střední lesnická škola ve Žluticích a Redakce časopisu Myslivost. Letos se jednalo o školní přebor, kterého se zúčastnilo celkem 13 studentů.

Zlatý Klíč zve na výstavu umění tajemného kmene Makondů a Chewů

Výstava ve Zlatém klíči
Atmosféru prodchnutou vůní dálek a exotických dřev si mohou vychutnat návštěvníci výstavy v krajském muzeu Karlovarského kraje „Dům Zlatý klíč“. Pod názvem „Umění afrických Makondů a Chewů“ se skrývá soubor dřevořezeb, obrazů Tingatinga a fotografií, který představí umělce tzv. „přírodních národů“ z Tanzánie a Malawi.

O přebytku krajského rozpočtu rozhodnou zastupitelé

hejtman Josef Pavel
Karlovarský kraj hospodařil v roce 2006 s přebytkem kolem 165,7 milionu korun při původně vyrovnaném rozpočtu. Přebytek nyní hodlá kraj využít například na zlepšení dopravní infrastruktury a na spoluúčast při financování projektů podporovaných Evropskou unií.

Rekonstrukce mostů v Sokolově dokončena

Rekonstrukce mostů
Předáním stavby dnes oficiálně skončila dvouletá rekonstrukce tří mostů na silnici II/210 v Sokolově. Opravy stály 68 milionů korun.

Krajské kolo jubilejního X. ročníku McDonald´s Cupu

McDonald´s Cup
O titul vítězů krajského finále fotbalového McDonald´s Cupu se v těchto dnech utkalo 12 týmů základních škol z celého kraje.

Karlovarský kraj podpoří cestovní ruch 2,5 miliony korun

Jiří Behenský
Krajský úřad letos evidoval celkem 105  žádostí o dotace na cestovní ruch. Z tohoto počtu bylo 64 úspěšných. Města a svazky obcí podaly celkem 35 žádostí a od kraje požadovaly celkově 3,3 milionu korun. Uspělo 27 žádostí za přibližně 900.000 korun.
1 - 10 Next