Archív krajských listů

Krajský úřad řeší nedovolené dovážení odpadů do Aše

Roman Rokůsek
Krajský úřad Karlovarského kraje obdržel dne 30.10. 2006 informaci pracovníka odboru životního prostředí MÚ Aš o skutečnosti, že firma TOP - RAPAX naváží do své provozovny ve Studánce (objekt bývalé barevny) odpady podobné komunálnímu odpadu.

Z rozpočtu Karlovarského kraje byly vyplaceny další z příspěvků na hospodaření v lesích

lesy
Karlovarský kraj rozdělí další příspěvky na hospodaření v lesích v celkové výši 414.217 Kč. Příspěvky směřují vlastníkům lesa, kteří  svůj majetek obhospodařují zodpovědně, ekologicky a podle platných norem.

Kraj rozdělí příspěvky na drobné vodohospodářské akce i v příštím roce

voda
Karlovarský kraj bude také v roce 2007 poskytovat příspěvky na drobné vodohospodářské ekologické akce. V příštím roce plánuje rozdělit mezi jednotlivé žadatele celkem 13 milionů korun.

Dobrovolní hasiči ve Skalné mají novou cisternu

hasiči
Nové vozidlo bude zasahovat nejen ve Skalné a okolí, ale také na Františkolázeňsku. Proto se obě města rovným dílem podílela na financování nákupu cisterny. Jak Skalná tak Františkovy Lázně do nového vozidla investovaly po dvou milionech korun.Jedním milionem přispěl Karlovarský kraj. Další dva miliony korun získala Skalná od ministerstva vnitra jako dotaci na obnovu požární techniky.

Karlovarský kraj navštívila albánská delegace

radní Luboš Orálek
Ve dnech 9-13.10.2006 navštívila Českou republiku albánská delegace vedená náměstkem ministra životního prostředí, lesnictví a vodního hospodářství panem Trulant Bino. Albánie právě dokončila svou Strategii životního prostředí, ve které se pokusila propojit jednotlivé složky (životní prostředí, plánování, turismus, doprava, atd.).

Rekonstrukce Ústavu sociální péče v Lubech

radní Ellen Volavková
Klienti a zaměstnanci ÚSP Luby mohou od srpna letošního roku využívat třístanicový osobní výtah.  Stavební práce provedla firma Jan Dluhoš z Prahy, která učinila nejvýhodnější nabídku. Vzešla z výběrového řízení, jehož se zúčastnily 4 firmy. Předmětem stavební akce byla venkovní přístavba třístanicového osobního výtahu. Celkové náklady na investiční akci dosáhly výše 1.550.000,- Kč.

V Karlovarském kraji se budou poprvé udílet ceny „Křesadlo“

křesadlo
Akci „Křesadlo 2006“ pořádá v Karlovarském kraji Asociace nevládních neziskových aktivit Karlovarského kraje ve spolupráci se svou členskou organizací -  Mateřským centrem Karlovy Vary. Záštitu  nad ní převzal hejtman Karlovarského kraje Josef Pavel.

Konference sdružení ANO pro Evropu o přijetí Eura i čerpání peněz  z Evropských fondů

konference
Národní výzvy – regionální příležitosti se jmenovala konference, kterou hostila Krajská knihovna v pondělí 23. října. Organizátor, sdružení ANO pro Evropu chce regionálními semináři na toto téma napomoci diskusi mezi všemi, kdo se musí připravit na změny, které České republice přinesl vstup do Evropské unie.

Delegace Karlovarského kraje v Bruselu

Brusel
V rámci projektu Partnerství pro budoucnost navštívila 25ti členná delegace Karlovarského kraje evropské instituce, zastoupení a agentury, jejichž činnost přímo souvisí s činností Evropské unie.

Karlovarský kraj nemusí státu vracet peníze

Hejtman Josef Pavel
Karlovarský kraj nemusí státu vracet 238 milionů korun za údajně neoprávněné použití státních dotací na stavební akce v nemocnicích Karlovy Vary a Sokolov. Na pochybení při využívání dotací přišlo Finanční ředitelství v Plzni při kontrole v závěru roku 2004.
1 - 10 Next