Archív krajských listů

Britská velvyslankyně navštívila školu v Ostrově i Krajský úřad

Britská velvyslankyně
V pátek 24. února 2006 zavítala do Karlových Varů velvyslankyně Velké Británie v ČR Linda Duffield. Hlavním cílem byla návštěva ZŠ a MŠ v Ostrově, Myslbekově ulici, kde si v doprovodu Vice-chairman BSCA (Britsko - česká a slovenská asociace) Růženy Holub prohlédla výuku angličtiny.

Z Karlovarského kraje se stává golfový ráj

Konference o golfu
V Karlových Varech se 21. a 22. února za účasti hejtmana Josefa Pavla a náměstka Jiřího Behenského konala dvoudenní konference o golfu nazvaná Eastgreens 2006.

Na 15. ročníku Holiday World bude mít Karlovarský kraj největší stánek

Prezentační stánek KK
Středoevropského veletrhu cestovního ruchu, který se koná na pražském Výstavišti 23. a 24. února, se s krajem zúčastní 23 spoluvystavovatelů

Indie projevila zájem o Karlovarský kraj

Indický velvyslanec
V rámci návštěvy Karlovarského kraje zavítal indický velvyslanec P.S. Raghavan s chotí na Krajský úřad Karlovarského kraje. Při setkání s náměstkem hejtmana Jiřím Behenským velvyslanec projevil zájem o bližší poznání našeho regionu.

Lukáši Bauerovi blahopřál i hejtman Karlovarského kraje

Hejtman Josef Pavel
Na úspěch Lukáše Bauera, který v běhu na lyžích 15 km klasicky získal stříbrnou olympijskou medaili, ihned reagoval hejtman Josef Pavel blahopřejným faxem

Hry II. zimní Olympiády pro děti a mládež 2006 ČR

Dětský tým Karlovarského kraje
Hry II. zimní Olympiády pro děti a mládež ČR 2006 byly pro Karlovarský kraj vemi úspěšné! V celkovém bodování krajů jsme se umístili na 8. místě a na získaný počet medailí jsme skončili na krásném 5. místě.

Hejtman povolal armádu na pomoc krušnohorským obcím

Sněhová kalamita
Na žádost starostů některých krušnohorských obcí, ke kterým přívaly sněhu v první únorové dekádě znemožnily přístup, požádal hejtman Karlovarského kraje Josef Pavel armádu o nasazení potřebné techniky k co nejrychlejšímu zprovoznění komunikací.

Planeta neslyšících pomáhá  hluchoněmým a neslyšícím lidem v Karlovarském kraji

Předseda sdružení Miroslav Plachý
Projekt nazvaný Planeta neslyšících realizuje Karlovarský klub neslyšících a hluchoněmých lidí. Jeho cílem je pomáhat této minoritě v orientaci na trhu práce. Projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. Na dotazy odpovídá předseda občanského sdružení Planeta neslyšících Miroslav Plachý.

Karlovarská nemocnice získala čtvrt milionu korun na zakoupení nového přístroje pro kardiocentrum

Nemocnice Karlovy Vary
Kardiointervenční centrum bude díky finančnímu daru nově vybaveno takzvanou balonkovou kontrapulzací. V akutních stavech po infarktu může tento přístroj pacientovi zachránit život.