Archív krajských listů

Karlovarský kraj a firmy Moser a Thun se představí v Londýně

Londýn - ilustrační foto
Karlovarský kraj a firmy Moser a Thun se počátkem prosince představí v Londýně. Zatímco firmy, které se zabývají výrobou tradičního skla a porcelánu, budou představovat své produkty, Karlovarský kraj se představí jako zajímavá turistická destinace.

V radě kraje zasedne sedm občanských a dva sociální demokraté

Koaliční smlouvu podepsali i Josef Pavel za ODS a Petr Horký za ČSSD (zleva)
Karlovarský kraj bude řídit devět uvolněných členů rady. Rada bude složena ze sedmi zástupců ODS a dvou zástupců ČSSD. Vyplývá to z koaliční smlouvy, kterou vyjednávači občanských a sociálních demokratů podepsali 24. listopadu 2004.

Hejtman Pavel v Bruselu na zasedání Výboru regionů seznámil EPP s výsledky voleb do krajů a senátu v ČR

Hejtman Josef Pavel
Hejtman Karlovarského kraje Josef Pavel se v Bruselu ve dnech 16. až 18. listopadu zúčastnil 57. plenárního zasedání Výboru regionů EU.  Výbor projednával například i možnosti partnerství veřejného a soukromého sektoru v oblasti veřejných zakázek a koncesí.

Tyrolsko nabízí kuchařům a číšníkům z Karlovarského kraje práci

Ředitel ÚPKV Jiří Novák
Z Karlovarského kraje se za prací do rakouské spolkové země Tyrolsko může vydat asi 40 kuchařů a číšníků. Sezonní práci v zimním období jim tam zprostředkovaly úřady práce v Karlovarském kraji po dohodě s rakouskými partnery.

Krajskou knihovnu Karlovy Vary postaví konsorcium čtyř stavebních firem

Knihovna
Novou budovu Krajské knihovny Karlovy Vary v areálu hejtmanství postaví do srpna 2005 konsorcium čtyř stavebních firem za zhruba 85,5 milionu korun.

Iniciativa hejtmana Josefa Pavla umožní pozůstalým přístup k informacím o zdravotním stavu zemřelých

Hejtman Josef Pavel
Právo pozůstalých na informace o zdravotním stavu zemřelých příbuzných se díky iniciativě karlovarského hejtmana Josefa Pavla, který letos v září průlomově předal zdravotní dokumentaci tragicky zemřelého Ivana Hlinky jeho manželce, dostane do novely zákona o péči o zdraví lidu. Vyplývá to z korespondence hejtmana s ministryní zdravotnictví Miladou Emmerovou.

Rekonstrukce pavilonu 4 Nemocnice Karlovy Vary je před dokončením

Kontrolní den v karlovarské nemocnici
Do konce roku 2004 mají být dokončeny všechny práce na rekonstrukci pavilonu č. 4 krajské Nemocnice Karlovy Vary.

Hejtman Josef Pavel přijal nohejbalové mistry světa

Hejtman Josef Pavel předává pamětní list Karlu Bláhovi
Hejtman Josef Pavel přijal 4. listopadu karlovarské medailové nohejbalisty. Na letošním 6. Mistrovství světa v nohejbalu mužů v Prostějově ve dnech 28. až 31. října Karel Bláha a Josef Tirpák vybojovali zlaté medaile v kategorii dvojic.

Hejtman Pavel otevřel v Horním Slavkově druhý dům s pečovatelskou službou

Nový dům s pečovatelskou službou v Horním Slavkově
Za přítomnosti hejtmana kraje Josefa Pavla a starostů okolních měst byl 3. listopadu v Horním Slavkově slavnostně otevřen nový dům s pečovatelskou službou. Pohodlné bydlení pro seniory i pro handicapované občany představil přítomným starosta Horního Slavkova Petr Hanzík.