Archív krajských listů

Elektrizace trati Kadaň – Karlovy Vary pokračuje podle plánu

Kontrolní den
Na pozvání Správy železniční dopravní cesty (Stavební správa Plzeň), jako investora akce, se hejtman Josef Pavel zúčastnil 29. října 2004 ředitelského kontrolního dne v Perštejně, jehož cílem bylo informovat o postupné elektrizaci trati z Kadaně do Karlových Varů. Na programu byla zpráva o postupu výstavby, promítání prezentace zhotovených prací a nástin dalšího postupu elektrizace. „Z prezentace jasně vyplynulo, že práce pokračují podle harmonogramu,“ říká hejtman Pavel a doplňuje: „Elektrizací trati dojde ke zlepšení kvality cestování, zmírní se také hluk, který dosud znepříjemňuje život v blízkosti trati.“

Sokolov hostil celorepublikovou konferenci „Sociální služby komunitně a kvalitně

Sokolov
Komunitní plánování je zaměřeno na seniory, lidi zdravotně postižené, matky s dětmi, osoby v krizové situaci a etnické menšiny.
Komunitní plánování bylo hlavním tématem dvoudenní konference, která se konala v sokolovském Parkhotelu ve dnech 26. – 27. října 2004.

Hejtman Josef Pavel u prezidenta ČR Václava Klause

President a hejtman
Prezident republiky Václav Klaus se 25. října 2004 ve 14.00 hodin setká v reprezentačních prostorách Pražského hradu s hejtmany českých krajů.

Rodina od vedle také v Karlovarském kraji

Oběd
Češi, připojte se k velkému projektu, ve kterém zvou české rodiny na oběd cizince žijící v ČR. Pohostěte je u vás doma typickým českým jídlem! Cizinci, poznejte své české sousedy vedle kterých žijete!

První krajský seminář kronikářů hostil sokolovský zámek

Kronikáři
První krajský seminář kronikářů se uskutečnil 20. října v Krajském muzeu Sokolov. V objektu historického sokolovského zámku informoval hned ve svém úvodním projevu ředitel muzea Pavel Beran o nově vydané publikaci Dějiny Karlovarského kraje. O tradici a nezbytnosti kronik hovořil ve svém projevu náměstek hejtmana Jiří Behenský.

Hejtmani slíbili Emmerové spolupráci na koncepci a síti nemocnic

Hejtmani
PRAHA 19. října (ČTK) - Hejtmani dnes ministryni zdravotnictví Miladě Emmerové slíbili, že budou spolupracovat na vytvoření sítě nemocnic a poskytnou připomínky ke koncepci resortu, kterou ministryně chce předložit v listopadu. Emmerová po setkání s hejtmany novinářům řekla, že představitele krajů požádala o společný postup při tvorbě racionální sítě nemocnic.

Zastupitelé Karlovarského kraje schválili úvěr na opravu silnic

Zastupitelé Karlovarského kraje na své poslední schůzi 14. října schválili přijetí úvěru na souvislé opravy silnic druhé a třetí třídy od Komerční banky (KB). Na úrocích kraj bance, která mu půjčí 300 milionů korun, zaplatí téměř 105 milionů. Kraj KB vybral v opakované veřejné soutěži a úvěr bude splácet 12 let.

První zastupitele Karlovarského kraje připomínají pamětní desky

První zastupitele Karlovarského kraje připomínají pamětní desky
Zastupitelé Karlovarského kraje na své poslední schůzi 14. října schválili přijetí úvěru na souvislé opravy silnic druhé a třetí třídy od Komerční banky (KB). Na úrocích kraj bance, která mu půjčí 300 milionů korun, zaplatí téměř 105 milionů. Kraj KB vybral v opakované veřejné soutěži a úvěr bude splácet 12 let.

Obce v Karlovarském kraji považují kraj za dobrého partnera

KARLOVY VARY 17. října 2004 (ČTK) - Obce v Karlovarském kraji většinou považují kraj a krajský úřad za dobrého partnera. Pro malé obce byla důležitá zejména pomoc při sestavování územních plánů. Obecně se podle starostů zlepšila komunikace se státní správou. Výhrady mají představitelé obcí spíš k některým rozhodnutím krajských zastupitelů, například ke zrušení většiny lékařských pohotovostí v kraji.

Karlovarský kraj a podnikatelé si vzájemnou spolupráci pochvalují

KARLOVY VARY 17. října 2004 (ČTK) - Karlovarský kraj a podnikatelé si vzájemnou spolupráci v uplynulých čtyřech letech pochvalují. Důležitou úlohu má podle podnikatelů krajský úřad hlavně při poskytování informací. Pozitivní roli podle nich kraj sehrává i v pomoci při podávání žádostí o peníze z různých fondů.
1 - 10 Next