Archív krajských listů

Západ Čech a Bavorsko spojuje internetový hospodářský portál Regioport

Regioport
 Internetový hospodářský portál spojující Karlovarský, Plzeňský a Jihočeský kraj s východní částí Bavorska byl 29. července představen na Krajském úřadu Karlovarského kraje. Portál www.regioport.com rozšiřuje možnosti spolupráce a informovanosti podniků z obou stran českobavorské hranice.

Karlovarský kraj veze do Kolína nad Rýnem na workshop RDA celkem 17 vystavovatelů

Workshop RDA
Letos poprvé se Karlovarský kraj zúčastní prestižního mezinárodního RDA workshopu cestovního ruchu v Kolíně nad Rýnem s vlastní expozicí.
"Dosud se Karlovarský kraj prezentoval v Kolíně nad Rýnem v rámci expozice Infocentra města Karlovy Vary. Nyní se náš kraj už prezentuje sám. Navíc ve stánku Karlovarského kraje se prezentuje dalších 17 vystavovatelů z celého regionu," informuje tiskový mluvčí Karlovarského kraje Tomáš Svoboda.

Letiště Karlovy Vary, Ostrava a Brno přecházejí od 1. července do vlastnictví krajů

Regionální letiště Karlovy Vary - Olšová Vrata, Ostrava - Mošnov a Brno - Tuřany přecházejí od začátku července na kraje. O převodu letišť rozhodla vláda letos v květnu a ministr dopravy Milan Šimonovský 29. června hejtmanům slavnostně předal rozhodnutí o převodu a dokumentaci k letištím.

Krajům se nelíbí zákon o přezkoumávání hospodaření samospráv

Krajům se nelíbí návrh zákona o přezkoumávání hospodaření územních samosprávních celků. Hejtmani kvůli němu na dnešním zasedání Rady Asociace krajů ČR na Karlštejně ostře kritizovali vládu. Zákon, podle něhož budou hospodaření krajů kontrolovat úředníci ministerstva financí (MF), podle nich přinese jen další centralizaci a nárůst byrokracie. Doposud hospodaření kontrolovali nezávislí auditoři. MF kritiku však předlohy odmítá.

Karlovarský kraj pomůže obci Rovná milionovou půjčkou

Karlovarský kraj půjčí obci Rovná na Sokolovsku 1 milion korun. Půjčka zabrání odpojení plynu a dalším sankcím, které zadlužené obci hrozí.
Bezúročná milionová půjčka, která bude postupně uvolňována z konta krajského úřadu, má obec zachránit z nejhoršího. "Rovná od nás půjčku nedostane jednorázově," upřesňuje hejtman Josef Pavel.

Autobusoví dopravci v Karlovarském kraji spolupracují

Autobusoví dopravci v Karlovarském kraji se místo vzájemné konkurence snaží dohodnout na společném integrovaném systému, v němž se o zisk dělí. Společný systém, do kterého se dopravci zapojují, má za cíl udržet cestující ve veřejné dopravě a zefektivnit prostředky, které jsou na dopravní obslužnost vynakládány, říká krajský koordinátor dopravy Václav Bernard.