Archív krajských listů

Krásná země odstartovala v Karlovarském kraji

Krásná země
V pátek 25. června odstartoval v Chebu velký projekt na podporu domácího cestovního ruchu Krásná země aneb putování napříč Českou republikou. Organizátor akce Česká centrála cestovního ruchu - Czech Tourism se rozhodl přichystat na letošní léto další cyklistickou cestu, tentokrát napříč celou republikou. Začíná se v pátek v Karlovarském kraji v Chebu a cíl cesty je 16. července v moravskoslezské Hrčavě.

Druhý triumf diplomacie Karlovarského kraje: Společné prohlášení o spolupráci s Bavorskem

Společné prohlášení o spolupráci s Bavorskem
V pondělí 28. června 2004 došlo v hornofranském Bayreuthu po intenzivním tříletém diplomatickém úsilí k podpisu Společného prohlášení o spolupráci mezi Karlovarským krajem, Svobodným státem Bavorsko a bavorským vládním krajem Oberfranken (Horní Franky).

Stavbu knihovny chce Karlovarský kraj financovat z prostředků EU

Knihovna
Karlovarský kraj chce financovat stavbu Krajské knihovny v Karlových Varech v areálu hejtmanství z prostředků Evropské unie. Knihovnu, která má stát zhruba 90 milionů korun, měl původně zaplatit stát. Ve státním rozpočtu na ní ale nejsou peníze.
O financování stavby s pomocí peněz EU rozhodla Rada Karlovarského kraje. Podle náměstka hejtmana Karlovarského kraje Jiřího Behenského chce kraj žádat o peníze z programu na podporu infrastruktury pro rozvoj lidských zdrojů.

Návštěva francouzského velvyslance v Karlovarském kraji

Návštěva francouzského velvyslance v Karlovarském kraji
Velvyslanec Francouzské republiky v ČR Joël De Zorzi zavítal 21. června do Karlovarského kraje. Na celodenní pracovní návštěvě jej provázel osobně hejtman Josef Pavel.
"Pan velvyslanec si v doprovodu hejtmana prohlédl lázeňské centrum Karlových Varů, navštívil sklárnu Moser i likérku Becherovka. Francouzského ambasadora doprovázela jeho manželka, oběd byl zajištěn v Grandhotelu Pupp," informuje tiskový mluvčí Karlovarského kraje Tomáš Svoboda .
www.france.cz/

Kraj podporuje ekologii

Částku 6,8 milionu korun poskytnutou ze Státního fondu životního prostředí (SFŽP) ( www.sfzp.cz) rozdělí Karlovarský kraj mezi 7 žadatelů z celkových osmi přihlášených.

Karlovarský kraj možná vstoupí do sdružení Egronet

Egronet
Karlovarský kraj po prvotním odmítnutí možná nakonec vstoupí do přeshraničního dopravního systému Egronet. Rada kraje opět doporučí zastupitelstvu, aby smlouvu schválilo.
Karlovarský kraj už jednou vstup do Egronetu odmítl s tím, že nemá prostředky na investice. Nyní ale změnilo vedení Egronetu názor a uvažuje o výjimce pro Karlovarský kraj.

Památky se dočkají finanční podpory Karlovarského kraje

Celkem 5 milionů korun rozdělí Karlovarský kraj letos na obnovu kulturních památek a památkově hodnotných objektů v regionu. Loni měl kraj na památky pouze 1,6 milionu korun.

Karlovy Vary navštívila delegace bavorských úředníků

Delegace
V rámci navazování užších kontaktů a před podpisem Společného prohlášení o spolupráci mezi Karlovarským krajem, Svobodným státem Bavorsko a Vládním krajem Horní Franky, který se uskuteční dne 28. června 2004 v hornofranském Bayreuthu za účasti bavorského ministra pro evropské záležitosti a regionální vztahy Eberharda Sinnera, se ve středu 16. června uskutečnila jednodenní pracovní návštěva vedoucích pracovníků bayreuthského vládního prezidia ( www.regierung.oberfranken.bayern.de) v Karlových Varech.

Druhý ročník projektu Krásná země startuje v Karlovarském kraji

Krásná země
25. června startuje v Chebu první etapa velké letní cyklojízdy, kterou organizuje Česká centrála cestovního ruchu (CzechTourism) pod názvem Krásná země aneb Putování napříč Českou republikou. Cyklotrasa Krásné země vede z Chebu přes osm krajů až do moravskoslezské Hrčavy. Zde je na česko-slovensko-polské hranici 16. července její cíl.

Dvě ze tří nemocnic Karlovarského kraje letos vytvořily zisk

Nemocnice
Dvě ze tří nemocnic, které patří Karlovarskému kraji, vytvořily v prvním čtvrtletí letošního roku zisk. Ziskové jsou nemocnice v Karlových Varech a v Sokolově, ztrátovou nemocnicí je jen nemocnice v Chebu.
1 - 10 Next