Archív krajských listů

Soud dal karlovarské záchrance za pravdu, VZP jí nesmí krátit platby

Obvodní soud pro Prahu 3 vydal 18. února v zákonné týdenní lhůtě předběžné opatření, které nařizuje VZP České republiky zdržet se tzv. regulačních srážek, tj. krácení plateb karlovarské záchrance do doby, než v celé kauze padne konečný verdikt soudu. Soud považuje za věrohodné, že krácení měsíčních plateb o 50% oproti sjednané úhradě může ohrozit poskytování zdravotní péče.

Příspěvky z rozpočtu Karlovarského kraje na obnovu památkově hodnotných objektů

Karlovarský kraj rozdělil v loňském roce částku 1,6 milionu korun formou příspěvků vlastníkům kulturních památek a památkově hodnotných objektů. Z celkového počtu 87 přijatých žádostí bylo vybráno 26 projektů. Podpořeny byly obnovy církevních objektů, řada oprav drobné sakrální architektury i některé rekonstrukce objektů ve vlastnictví obcí či fyzických osob.

Karlovarský kraj se připojuje k žalobě na VZP pro krácení tržeb pro záchranku

Sanita
Záchranná služba Karlovy Vary podala Obvodnímu soudu Praha 3 žalobu na VZP kvůli krácení plateb a žádá soud o vydání předběžného opatření.
"S žalobou, kterou byla podána 13. února, se karlovarská záchranka připojuje k ostatním záchrankách v jiných krajích. VZP od letošního ledna, v platbách za listopad 2003, krátí naší záchrance platby na polovinu.

Hejtman Pavel odlétá na obchodní misi do Izraele, setká se i s izraelským premiérem Sharonem a s ministrem turismu Elonem

Izrael
Hejtman Karlovarského kraje Josef Pavel se ve dnech 22. - 25. února 2004 zúčastní obchodní mise v Izraeli. Spolu s dalšími zástupci českých krajů se setká s izraelskými podnikateli v oblasti cestovního ruchu, hotelnictví a služeb z oblasti turismu.