Archív krajských listů

Hejtman karlovarského kraje nabádá starosty k účasti v soutěži o Zlatý erb

Hejtman karlovarského kraje JUDr. Josef Pavel oslovuje starosty všech 132 měst a obcí našeho kraje a dává jim ke zvážení účast v dalším ročníku soutěže internetových stránek a elektronických služeb českých měst a obcí Zlatý erb.

Rokůsek: Hejtmanství má zaměstnancům co nabídnout

Ing. Roman  Rokůsek
O možnostech práce na Krajském úřadu Karlovarského kraje hovoříme s jeho ředitelem ing. Romanem Rokůskem:

Co Krajský úřad svým zaměstnancům nabízí?

Stabilní a perspektivní zaměstnání s pevnou pracovní dobou, možnosti dalšího vzdělávání a zvyšování kvalifikace, jazykové kurzy, moderní a příjemné pracovní prostředí, dobré platové ohodnocení, zahraniční stáže a školení, týden dovolené navíc a různé zaměstnanecké výhody.

Rozpočet Karlovarského kraje se proti loňsku zvýšil jen nepatrně

Rozpočet, s nímž bude v roce 2004 hospodařit Karlovarský kraj, se oproti loňsku zvýší jenom nepatrně. Příjmy i výdaje kraje by letos měly činit 1,203 miliardy korun, což je pouze o 14 milionů korun více, než loni. Návrh vyrovnaného rozpočtu, který už schválila Rada Karlovarského kraje, definitivně projedná krajské zastupitelstvo 5. února.

Karlovarský kraj se prezentoval na veletrhu Regiontour v Brně

Regiontour
 Třináctého ročníku veletrhu cestovního ruchu Regiontour v Brně se tradičně v prvním lednovém týdnu zúčastnil také Karlovarský kraj.

"Rok 2004 je z hlediska propagace Karlovarského kraje v cestovním ruchu rokem čtyř významných akcí. Tou první je právě Regiontour v Brně, dále se kraj bude prezentovat v únoru na veletrhu cestovního ruchu Holiday World v Praze, v srpnu nás čeká v německém Kolíně nad Rýnem veletrh RDA a v listopadu veletrh cestovního ruchu v Lipsku," informuje náměstek hejtmana Jiří Behenský.

Karlovarský kraj má vlastní reprezentativní publikaci o regionu

Karlovarský kraj má vlastní reprezentativní publikaci o regionu
Karlovarský kraj se může pochlubit novou reprezentativní publikací, která na 240 stranách představuje historii i současnost nejzápadnějšího českého regionu.
"Kniha se stane součástí materiálů, které kraj připravuje pro svou prezentaci. Představena byla na právě ukončeném veletrhu Regiontour v Brně," řekl 12. ledna při slavnostním křtu knihy Karlovarský kraj hejtman kraje Josef Pavel.

V Mariánských Lázních zahájil činnost Ústav lázeňské medicíny

V Mariánských Lázních zahájil činnost Ústav lázeňské medicíny
Letos poprvé se budou přijímací zkoušky na tento obor konat přímo v Mariánských Lázních
Nové vědecké pracoviště pro výzkum lázeňství ve své pobočce v Mariánských Lázních otevřela 6. ledna 1. lékařská fakulta pražské Univerzity Karlovy. Nově zřízený Ústav lázeňské medicíny by měl navázat na tradice někdejšího Výzkumného ústavu balneologického, který sídlil právě v Mariánských Lázních a který byl před více než deseti lety zrušen.