Archív krajských listů

Karlovarský kraj začne opravovat 200 kilometrů silnic druhé a třetí třídy

Motoristé v Karlovarském kraji se dočkají rozsáhlých oprav vybraných úseků silnic 2. a 3. třídy. Opravy začnou v roce 2004 a potrvají až do konce roku 2006. V průběhu tří let má projít obnovou 200 kilometrů vozovek. Každá z oprav v nadcházejících třech letech proběhne ve 3 etapách. V úvahu přichází několik variant financování oprav. První by měla přijít na řadu silnice z Karlových Varů do Nejdku.

Karlovarský kraj podepsal s Českými drahami smlouvu o dopravní obslužnosti na rok 2004

Karlovarský kraj podepsal s Českými drahami smlouvu o dopravní obslužnosti na rok 2004
Na karlovarském hejtmanství 22. prosince dopoledne podepsali hejtman Karlovarského kraje Josef Pavel, ředitel Obchodně provozního ředitelství ČD v Ústí nad Labem Jiří Kolář a vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství Krajského úřadu Karlovarského kraje Martin Leichter Smlouvu o závazku veřejné služby na rok 2004. Podle Jiřího Koláře letos Karlovarský kraj smlouvu s ČD podepsal jako první ze všech českých krajů.

Záchranky v Karlovarském kraji mají už všech 8 nových sanitek

Záchranky v Karlovarském kraji mají už všech 8 nových sanitek
Hejtman Josef Pavel předal 15. prosince poslední 4 z osmi nových sanitek, které kraj v tomto roce zakoupil pro rychlé záchranné služby KV, SO CH. Termín nákupu se oproti původnímu předpokladu opozdil, protože firma Volkswagen přestala v době vyhlášení výběrového řízení (jaro 2003) vyrábět nejrozšířenější vůz pro potřeby sanitních vozů.

Karlovarský kraj: Jízdné v autobusech podraží od ledna 2004 zhruba o 10 procent

V průměru přibližně o deset procent zdraží v příštím roce jízdné v autobusové linkové dopravě v Karlovarském kraji.
"Je to pouze můj hrubý odhad. Bude záležet na každém dopravci, zda zdraží nebo ne. Od Nového roku se zvedá spotřební daň, mění se daň z přidané hodnoty a zvyšují se ceny vstupů. Kraj ale dostane s největší pravděpodobností od státu stejný objem finančních prostředků na dotování ztrát v základní dopravní obslužnosti jako v letošním roce," říká vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství Krajského úřadu Karlovarského kraje Martin Leichter.

Karlovarský kraj založil společnost pro provoz letiště Karlovy Vary - Olšová Vrata

"Karlovarský kraj už má připravenou společnost, která bude provozovat karlovarské letiště. Mezinárodní letiště Karlovy Vary - Olšová Vrata by kraj měl od státu převzít nejpozději do konce dubna 2004. O provoz letiště se bude starat společnost s ručením omezeným Letiště Karlovy Vary, kterou v rámci příprav na jeho převzetí založili krajští zastupitelé," informuje tiskový mluvčí Karlovarského kraje Tomáš Svoboda.

Karlovarský kraj schválil na příští rok rozpočtové provizorium

Rozpočtové provizorium pro rok 2004 přijalo 11. prosince zastupitelstvo Karlovarského kraje. Provizorium, které vychází z letošního rozpočtu regionu, počítá s ročními příjmy i výdaji ve výši 1,14 miliardy korun. Řádný krajský rozpočet nestihl Karlovarský kraj připravit a schválit ještě v letošním roce kvůli pozdnímu schválení státního rozpočtu. Poslanecká sněmovna jej totiž schválila teprve minulý týden.

Karlovarský kraj má pro Sokolovsko připravenu integrovanou dopravu

Systém integrované veřejné hromadné dopravy v části Sokolovska chce od poloviny roku 2004 zavést Karlovarský kraj.

Výsledky veřejného projednání návrhu zadání Územního plánu velkého územního celku Karlovarského kraje

V měsících říjnu a listopadu 2003 byl veřejně projednáván návrh zadání Územního plánu velkého územního celku Karlovarského kraje. Odbor regionálního rozvoje Krajského úřadu Karlovarského kraje, který je pořizovatelem dokumentace územního plánu, obdržel v zákonem stanovených lhůtách celkem více než 80 podání v podobě stanovisek, připomínek a podnětů.

Malotřídky v Karlovarském kraji zřejmě zaniknou

V roce 2004 zřejmě zanikne naprostá většina malotřídek v Karlovarském kraji. "Podle metodického pokynu ministerstva školství mohou obce žádat o výjimky pro provoz svých malotřídek do konce února příštího roku. Ministerstva přitvrzují pravidla pro udělování výjimek pro jejich provoz. Výjimku bude moci dostat jen ta obec, která dorovná rozdíl mezi státními příspěvky na provoz a skutečnými ztrátami," vysvětluje náměstek hejtmana Petr Horký s tím, že pro obce s malými rozpočty to bude zřejmě problém.

Hejtman věří, že město Cheb spojí své síly s krajem a společně svoji nemocnici zachrání

O chebské nemocnici bude 16. prosince jednat mimořádné jednání zastupitelstva města Chebu. Jednání chebských zastupitelů navazuje na schůzky vedení chebské radnice s Radou Karlovarského kraje z 29. října a 10. prosince.
1 - 10 Next