Archív krajských listů

Hejtman poděkoval basketbalistkám BK Lokomotiva Karlovy Vary

Hejtman poděkoval basketbalistkám BK Lokomotiva Karlovy Vary
Hejtman Karlovarského kraje Josef Pavel osobně poděkoval třinácti hráčkám BK Lokomotiva Karlovy Vary a jejich trenérům za reprezentaci našeho kraje a za postup mezi 8 prvoligových basketbalových týmů.

Předsedou Asociace krajů ČR se stal znovu Evžen Tošenovský

Do čela Asociace krajů České republiky (AKČR) byl 23. května v Jihlavě opět zvolen hejtman Moravskoslezského kraje Evžen Tošenovský. Ani na postech místopředsedů nedošlo ke změnám. Prvním místopředsedou je opět hejtman Kraje Vysočina František Dohnal, dalšími hejtmani Karlovarského kraje Josef Pavel a Pardubického kraje Roman Línek.

Karlovarský kraj se představil v Moskvě

Karlovarský kraj se představil v Moskvě
Prezentace Karlovarského kraje se 16. května uskutečnila v moskevském Českém centru za účasti náměstka hejtmana Jiřího Behenského. Zástupci ruských cestovních kanceláří a podnikatelé se při akci, která se konala ve spolupráci s Českou centrálou cestovního ruchu, mohli seznámit s nabídkou nových obchodních možností v tomto regionu.

Karlovarský kraj odmítl stavbu silnice Karlovy Vary - Zwickau

Karlovarský kraj odmítl stavbu silnice Karlovy Vary - Zwickau

Karlovarský kraj zamítl německý návrh na stavbu dvouproudé mezinárodní silnice z Karlových Varů do saského Zwickau přes Nové Hamry a Jelení. Hlavním důvodem zamítnutí je nutnost ochrany přírody v Krušných horách.
"Silnice by byla využívána zejména kamiony, což by ekologii neprospělo," vysvětluje uvolněný člen zastupitelstva kraje Jiří Mutinský.

Cestujícím bude stačit jeden lístek na autobus i vlak

Ing. Václav Bernard, ředitel nové organizace Koordinátor integrovaného dopravního systému Karlovarského kraje (KIDSKK)
Možná už v polovině příštího roku budou lidé v některých oblastech Karlovarského kraje moci jezdit ve vlacích a autobusech různých dopravců na jednu jízdenku. Současně s tím by měly vlakové a autobusové spoje také na sebe více navazovat.
Tyto výhody má přinést zavádění takzvané integrované dopravy, která by díky svým přednostem měla alespoň část lidí přivést zpět od individuální dopravy k hromadné.

Uzavření smlouvy mezi Karlovarským krajem a firmou Mediterra o krizovém řízení Nemocnice Cheb

Uzavření smlouvy mezi Karlovarským krajem a firmou Mediterra o krizovém řízení Nemocnice Cheb
Karlovarský kraj, zřizovatel Nemocncie Cheb, uzavřel s firmou Mediterra , s.r.o. Praha, smlouvu o řízení tohoto zdravotnického zařízení a o úpravě dalších vztahů. Jednání, která vedení kraje chtělo uzavřít k 1. květnu, se protáhla.
"Smlouvu jsme však neuspěchali, protože jsme chtěli precizovat její ustanovení. K podpisu mandátní smlouvy došlo 7. května," informuje po mimořádném jednání Rady Karlovarského kraje hejtman Josef Pavel.

Hitparáda čistoty: Kraje České republiky

Hitparáda čistoty: Kraje České republiky
podle časopisu TÝDEN, 5. května 2003
Hnutí Duha s použitím údajů Českého ekologického ústavu seřadilo nové české kraje podle schopnosti místních úřadů a obyvatel postarat se o třídění běžného komunálního odpadu.

(Evropské srovnání míry recyklace: Dánsko 64 %, Švýcarsko 52 %, Německo 48 %, Nizozemsko 46 %, Norsko 40 %, Finsko 30 %, Česko 7 %)

Odhalení pamětní desky velikána Míry Krušného v Mírové

Odhalení pamětní desky velikána Míry Krušného v Mírové
U příležitosti oslav sta let golfu v Čechách odhalili v sobotu 26. dubna 2003 na Obecním úřadě v Mírové na Karlovarsku hejtman Karlovarského kraje Josef Pavel a starostka obce Mírová Anna Beličková pamětní desku místnímu rodáku a geniu Mírovi Krušnému, nejslavnějšímu krušnohorskému rodákovi.