Archív krajských listů

Karlovarský kraj plánuje rozsáhlé opravy silnic

Karlovarský kraj plánuje rozsáhlé opravy silnic
Řidiči v kraji by se mohli v příštích letech dočkat lepších silnic II. a III. třídy, které patří Karlovarskému kraji. Vedení kraje hledají cestu, jak zajistit peníze na opravy více než dvou set kilometrů silnic. Na to bude zapotřebí téměř dvou miliard korun, které si chce kraj půjčit.

Karlovarský kraj začne stavět obchvat Sokolova za 130 milionů

Karlovarský kraj začne stavět obchvat Sokolova
Silniční obchvat severní části Sokolova a sousední obce Královské Poříčí chce v příštích dvou letech vybudovat Karlovarský kraj. Obchvat má ulehčit oblasti od těžké nákladní dopravy směřující do sokolovské chemičky Eastman. Náklady na vybudování téměř čtyři kilometry dlouhého obchvatu se odhadují na 129,3 milionu korun.

Sportovec Karlovarského kraje 2002

Sportovec Karlovarského kraje 2002
Karlovarský kraj v úterý 25. března večer v prostorách lázeňského domu Richmond v Karlových Varech slavnostně ocenil vítěze II. ročníku ankety "Nejlepší sportovci a sportovní osobnost Karlovarského kraje za rok 2002".

Kraj získal předběžný souhlas k přejezdu sanitek přes Německo

Karlovarský kraj získal předběžný příslib německých úřadů k povolení přejezdu českých sanitek přes saské území. O výjimku kraj zažádal, aby zajistil patnáctiminutový termín dojezdu sanitky záchranné služby do okolí Lubů u Chebu.

(NE)UKRADLI MAURA! Fingovanou krádeží si památkáři ověřili bezpečnost relikviáře svatého Maura

Maur
O krádež jednoho z nejvzácnějších českých klenotů, relikviáře svatého Maura, se 18. března 2003 ráno pokusil zloděj. Předchozího dne večer se ukryl v zámku v Bečově nad Teplou a druhý den ráno chtěl vypáčit boční dveře vedoucí k trezorové místnosti s relikviářem. Ihned se ale spustilo bezpečností zařízení a muž se dal na útěk přes hradby. Krátce poté byl ale zadržen. Tak vypadal cvičný zásah, o němž policisté ani strážci zámku až do dopadení pachatele nevěděli…

Karlovarský kraj chce investovat do letiště až 70 milionů korun

Až 70 milionů korun hodlá Karlovarský kraj investovat do obnovy mezinárodního letiště v Karlových Varech do dvou let poté, co letiště převezme od státu. Převod letišť v Karlových Varech - Olšových Vratech, v Brně - Tuřanech a v Ostravě - Mošnově na příslušné kraje by se měl uskutečnit v příštím roce.

Při nehodě autobusu zemřelo 19 lidí z Karlovarského kraje

Pieta

Jedna z nejtragičtějších nehod v historii naší země si v sobotu 8. března vyžádala život 19 lidí, z toho jednoho dítěte. Sedmnáct lidí zemřelo na místě havárie, dva při převozu. Autobus plný turistů se necelých třicet minut po sobotní 20. hodině převrátil na silnici vedoucí z hraničního přechodu Dolní Dvořiště u obce Nažidla v Jihočeském kraji. Z blíže neurčených důvodů sjel patrový autobus značky Neoplan ze silnice a zřítil se z asi sedmimetrového srázu. Zraněno bylo 34 turistů, z toho sedmadvacet těžce. Šest z nich bylo odvezeno do nemocnice v Českých Budějovicích, další jsou hospitalizováni v Českém Krumlově a Prachaticích.

Likvidace odpadů v karlovarském kraji si vyžádá asi 500 mil. Kč

Likvidace odpadů v karlovarském kraji si vyžádá asi 500 mil. Kč
V Karlovarském kraji je třeba vybudovat zhruba 70 ekologických zařízení a uložišť na likvidaci odpadu vyprodukovaného v regionu. Tato investice si podle odborného odhadu vyžádá až 506 milionů korun.
"Jsou to náklady nezbytné na zajištění zákonných ekologických norem," vysvětluje první náměstek hejtmana Jan Zborník.

Karlovarský kraj žádá Němce o možnost přejezdu sanitek přes Sasko

Karlovarský kraj žádá Němce o možnost přejezdu sanitek přes Sasko
Karlovarský kraj se chce dohodnout se sousedním Saskem, aby české sanitky rychlé zdravotní záchranné služby mohly přejíždět přes německé území z Aše do Lubů u Chebu. Záchranná služba by tak o několik minut zkrátila čas potřebný pro záchranu lidských životů.
"Hovořil jsem o tom s vládním prezidentem saského kraje Chemnitz Karlem Noltzem, a slíbil mi, že udělá vše pro to, abychom získali povolení," říká hejtman Josef Pavel.

Karlovarský kraj by hospodařil ve státním lese se ziskem

Karlovarský kraj by hospodařil ve státním lese se ziskem
"Zájem Karlovarského kraje o převzetí státních lesů ani po roce neutichá. Krajský úřad si nechal zpracovat analýzu stavu státního lesa, aby zjistil, zda by pro něj majetek byl ziskový, či ztrátový. Výsledkem je provozní zisk 16 milionů korun za rok," říká první náměstek hejtmana Jan Zborník.
V případě, že by kraj navíc získal státní příspěvek, zvýšil by provozní zisk na 42 milionů korun, tedy 382 korun na hektar.
1 - 10 Next