Úvodní strana > Krajské listy > Nejdek má nové výjezdové stanoviště záchranky

 Nejdek má nové výjezdové stanoviště záchranky

Záchranka v Nejdku
V pondělí 29. května 2006 bylo slavnostně otevřeno výjezdové stanoviště Záchranné a dopravní zdravotní služby v Nejdku.

Objekt Záchranné služby byl vybudován v sousedství budovy Hasičského záchranného sboru na Karlovarské ulici. „Místo stavby bylo vybíráno ze čtyř lokalit s ohledem na dopravní obslužnost a sjízdnost přístupových komunikací zejména v zimních podmínkách. Značná nerovnost vytipovaného staveniště však vyvolala velmi ztížené podmínky pro založení stavby, což se projevilo mohutností betonových konstrukcí v její spodní části,“ řekl hejtman Josef Pavel.

V objektu vznikly potřebné prostory pro posádku záchranné zdravotní služby - pokoje lékařů, sester, řidičů, sanitářů, dále dezinfekční místnost, sklad zdravotnického materiálu, sklad infekčního materiálu, sklad prádla a sociální zázemí. V těsném sousedství hlavní budovy se nachází kryté stanoviště sanitek a garáž. Ve sníženém podlaží je umístěn náhradní zdroj elektrické energie. Součástí stavby jsou také 3 parkovací stání, z toho 1 stání pro vozidla zdravotně postižených osob.

Celková cena díla činí 13,6 mil. Kč. Stavební práce trvaly 7 měsíců.  Nyní bude objekt vybaven moderní zdravotnickou technikou. V provozu bude záchranka v Nejdku od 1. července 2006.
Za stránku zodpovídá: Andrea Bocková
Datum vydání: 29.5.2006 0:00