Úvodní strana > Krajské listy > Polovina průtahu Karlovými Vary je zprůjezdněna

 Polovina průtahu Karlovými Vary je zprůjezdněna

obchvat
Od 28. listopadu mohou řidiči projíždějící Karlovými Vary využít polovinu nového průtahu stavby "Silnice R6 Karlovy Vary - západ, 2. stavba. Komunikace odlehčí centru města,  kamionům usnadní cestu ke státní hranici.

obchvatobchvatKarlovarská veřejnost si mohla nově otevíranou část průtahu prohlédnout v rámci "Dne otevřených dveří"  o den dříve, tedy 27. listopadu.  Lidé se přímo na místě dozvěděli základní informace o výstavbě této klíčové dopravní tepny a využili jedinečné možnosti, kterou byla procházka po průtahu.  "Zájem veřejnosti mne velmi příjemně překvapil", řekl hejtman Karlovarského kraje Josef Pavel s tím, že každý metr silnice stál jeden milion korun.  Průtah si přišlo prohlédnout více než tisíc lidí. 

obchvatŘidiči ale musí počítat s tím, že ještě nejsou dokončeny mimoúrovňové křižovatky. Proto budou v celém úseku mezi začátkem stavby a novou mimoúrovňovou křižovatkou silnic I/6 a I/20 v Jenišově omezené možnosti napojení. U zimního stadionu bude umožněn jednosměrný výjezd na stávající okružní křižovatku u prodejny "LIDL". Tento výjezd bude pro směry do Staré Role, Nejdek a Chodov.

obchvatDalší napojení bude na mimoúrovňových křižovatkách na "Zlatém kopečku" a ve Dvorech. Obě tyto křižovatky budou do doby otevření druhé poloviny silnice I/6 sloužit pouze pro výjezd od Chebu a nájezd ve směru na Prahu. Na mimoúrovňové křižovatce silnic I/6 a I/20 v Jenišově se budou moci řidiči napojit ve všech směrech. Stávající silnice I/6 z Jenišova na Cheb bude uzavřena a doprava bude vedena přes mimoúrovňovou křižovatku na novou komunikaci.

obchvatNa nové komunikaci budou z hlediska bezpečnosti dopravy osazeny v celé délce stavby dopravní zábrany, které rozdělí komunikaci - bez možnosti předjíždění, tak aby se předešlo možným tragickým střetům, které byly v roce 2003 při otevření jedné poloviny dálnice D5 kolem Plzně. Maximální rychlost bude omezena na 70 a mimo město na 80 km/hodinu.

Za stránku zodpovídá: Andrea Bocková
Datum vydání: 28.11.2006 0:00