Úvodní strana > Krajské listy > Vládní prezident Horních Frank jednal s hejtmanem o další spolupráci

 Vládní prezident Horních Frank jednal s hejtmanem o další spolupráci

Návštěva z Horních Franků
Vládní prezident Horních Frank Wilhelm Wenning jednal s hejtmanem Josefem Pavlem o bilaterální spolupráci v letech 2007 - 2013. Tématem společných rozhovorů byla především dopravní infrastruktura a problém sinic, s nimiž se potýkají občané jak na německé, tak na české straně hranice.

Návštěva Horních FrankůOba představitelé se dohodli na tom, že problém sinic budou řešit společně odbory životního prostředí Karlovarského kraje a Horních Frank. S konkrétními návrhy pak osloví ministra životního prostředí Svobodného státu Bavorsko Wernera Schnappaufa, aby se v této věci začalo co nejrychleji jednat.

Součástí návštěvy vládního prezidenta Horních Frank byla i exkurze do sklárny Moser, kde si Wilhelm Wenning prohlédl výrobní haly, seznámil se s historií výroby skla v Karlových Varech a pod dohledem sklářského mistra si zkusil vyfouknout skleněnou baňku. Poté odjel na prohlídku Becherovky, kde se seznámil s výrobou světoznámého likéru a několik druhů Becherovky také ochutnal. Návštěvu uzavřela procházka lázeňskou částí města, která byla spojena s ochutnávkou pramenů.

Za stránku zodpovídá: Andrea Bocková
Datum vydání: 27.2.2007 0:00