Úvodní strana > Krajské listy > Karlovarský kraj podporuje Horskou službu

 Karlovarský kraj podporuje Horskou službu

Částku 50 tisíc korun schválila rada Karlovarského kraje jako příspěvek na činnost Horské služby v Božím Daru. Jde o účelovou dotaci, protože peníze jsou určeny na nákup zdravotního fixačního a podobného materiálu a také na hrazení zdravotních prohlídek horských záchranářů.

"Finanční problémy provázejí Horskou službu nejen v Krušných horách, ale i v celé republice. Záchranáři se octli v situci, kdy je v podstatě nemá kdo financovat. Kraje chtějí pomoci tuto situaci řešit a proto se jejich zástupci sejdou příští týden ve Zlíně. Je potřeba, abychom se o financování Horské služby dohodli jak s ministerstvem zdravotnictví, tak s ministerstvem financí," informuje hejtman kraje Josef Pavel.

Podle hejtmana by měla být Horská služba začleněna do integrovaného záchranného systému. "Domnívám se, že by to bylo dobré, logické a účelné řešení. Jednání kraje s náčelníkem záchranářů Rudolfem Chladem jsou velmi vstřícná. Věřím, že v podobném duchu se ponesou jistě i v budoucnu. Jisté je, že kraj pro to udělá maximum," dodává hejtman Pavel.

Padesátitisícový příspěvek je prvním krokem Karlovarského kraje ve smyslu finanční pomoci horským záchranářům.
Za stránku zodpovídá: Andrea Bocková
Datum vydání: 25.11.2003 0:00