Úvodní strana > Krajské listy > Výroční kolekce skla Moser k vidění v Karlovarském muzeu

 Výroční kolekce skla Moser k vidění v Karlovarském muzeu

Vernisáž výstavy

Ve výstavních prostorách na Nové louce představuje sklárna Moser jedinečné rytiny od světově uznávaných rytců i moderní umělecká díla sklářských výtvarníků oslovených sklárnou ke 150. výročí jejího založení. Výstava potrvá do 2. září.


Unikátní expozici historických replik moserovského skla zahájil hejtman Josef Pavel  společně s ředitelem sklárny Antonínem Vlkem.

moserovské skloSoubor obsahuje repliky zhotovené tradičními technologiemi podle historických vzorů, které představují jednotlivá období produkce sklárny i současnou výrobu. Návštěvníci muzea tak mají příležitost vidět na vlastní oči práce podle návrhů předních českých sklářských výtvarníků a nadějných studentů uměleckoprůmyslových škol.

Sklárna kolekci připravovala více než dva roky a prezentovala ji i v zahraničí. Z Karlových Varů poputuje z větší části na podzim do Prahy, kde se bude konat v Uměleckoprůmyslovém muzeu hlavní výstava ke stopadesátému výročí založení sklárny Moser. Všechny kusy jsou vyráběny buď jako limitované série nebo unikáty.

Velký ohlas a odborné uznání zaznamenala výroční kolekce na letošním únorovém veletrhu spotřebního zboží ve Frankfurtu nad Mohanem. Výstava v Karlovarském muzeu je první příležitostí v České republice, při které může odborná i laická veřejnost velkou část výroční kolekce vidět na vlastní oči.

Za stránku zodpovídá:
Datum vydání: 25.6.2007 0:00