Úvodní strana > Krajské listy > Soud dal karlovarské záchrance za pravdu, VZP jí nesmí krátit platby

 Soud dal karlovarské záchrance za pravdu, VZP jí nesmí krátit platby

Obvodní soud pro Prahu 3 vydal 18. února v zákonné týdenní lhůtě předběžné opatření, které nařizuje VZP České republiky zdržet se tzv. regulačních srážek, tj. krácení plateb karlovarské záchrance do doby, než v celé kauze padne konečný verdikt soudu. Soud považuje za věrohodné, že krácení měsíčních plateb o 50% oproti sjednané úhradě může ohrozit poskytování zdravotní péče.

„Soud rozhodl navíc o platebním rozkazu, podle něhož VZP ukládá do 15 dnů karlovarské záchrance uhradit částku 534 493 Kč, o kterou VZP zkrátila záchrance platby letos v lednu za měsíc listopad 2003,“ informuje náměstek hejtmana Petr Horký.

Karlovarský kraj je tak po Olomouckém a Středočeském kraji dalším v pořadí, jehož žalobě na VZP soud vydáním předběžného opatření vyhověl.

„Podle šéfa záchranky Tukinského není v případě karlovarské záchranky zatím obava, že by jí VZP v měsíci únoru opět platby zkrátila. To se navzdory vyjádření soudu, proti němuž se VZP může odvolat, stalo v Olomouckém kraji. Jak se však VZP zachová a jak budou vypadat její platby karlovarské záchrance, dnes nelze jednoznačně říci. Karlovarský kraj doufá, že zkrácení plateb od VZP na polovinu se už opakovat nebude,“ dodává tiskový mluvčí Karlovarského kraje Tomáš Svoboda.
Za stránku zodpovídá: Andrea Bocková
Datum vydání: 24.2.2004 0:00