Úvodní strana > Krajské listy > Z Karlovarského kraje se stává golfový ráj

 Z Karlovarského kraje se stává golfový ráj

Konference o golfu
V Karlových Varech se 21. a 22. února za účasti hejtmana Josefa Pavla a náměstka Jiřího Behenského konala dvoudenní konference o golfu nazvaná Eastgreens 2006.

86 účastníků ze šesti zemí se seznámilo se studií společnosti Golfer, která  mapuje vhodné lokality pro výstavbu golfových areálů v regionu. Studii si dal zpracovat Karlovarský kraj. Zahrnuje až 37 lokalit, vhodných pro budování golfových areálů i souvisejících investičních příležitostí. „Nejde jenom o to, kde hřiště bude a jaké budou jeho parametry. Materiál současně řeší okolní infrastrukturu a přínos takového areálu pro okolí. Obdobné areály mohou velmi významně přispět k dalšímu rozvoji turistiky a cestovního ruchu v kraji. Z toho plyne i vznik nových pracovních příležitostí," uvedl hejtman Karlovarského kraje Josef  Pavel.


Náklady na zpracování studie  činí  1,3 milionu korun. Sedmdesáti procenty přispěla Evropská unie, zbylých třicet procent zaplatil  kraj. V regionu je v současné době osm golfových hřišť, k nimž přibyde ještě letos několik dalších. Uvažuje se o výstavbě jak mistrovských, tak přírodních areálů. Golf se  tak bude stále více otevírat všem lidem. V červnu by se mělo začít hrát v Sokolově, nové hřiště má začít sloužit ve Skalné, u Habartova, u Vlkovic na Mariánskolázeňsku, u Hranic, poblíž Otročína, v Božím Daru, v Kolové a v Jelení v Krušných horách. Velkým lákadlem pro golfisty a návštěvníky kraje by mělo být plánované hřiště poblíž zámku Kynžvart.

Za stránku zodpovídá: Andrea Bocková
Datum vydání: 23.2.2006 0:00