Úvodní strana > Krajské listy > Do výtvarné soutěže pro seniory je přihlášena první pětice prací

 Do výtvarné soutěže pro seniory je přihlášena první pětice prací

​Až do konce měsíce února mohou senioři z Karlovarského kraje přihlašovat své práce do 10. ročníku soutěže s názvem "Věk pro nás není překážkou". Již pětice autorů odevzdala své práce, zastupeny jsou tak všechny tři kategorie - kresba, malba a grafika, ruční práce i fotografie.


Protože se letos jedná o výroční 10. ročník výtvarné soutěže, přinese také jeden bonus v podobě speciální ceny. Ta bude malou oslavou věrnosti a těšit se na ni může autor, jehož práce byly součástí každého ročníku soutěže, a to od jejího prvopočátku. 

Výtvarná soutěž je určena seniorům od 60 let s trvalým pobytem v Karlovarském kraji. Vyhlášeny jsou již tradičně tři kategorie – kresba, malba a grafika, fotografie a ruční práce. Každý soutěžící může přihlásit do výtvarného klání pouze jednu svou práci. Téma není specifikováno. Přihlášené práce nesmí být starší dvou let. 

Výtvarné práce bude hodnotit odborná porota, ve které zasednou profesionálové z uměleckého oboru. Těmi budou – profesionální fotografka Stanislava Petele, vedoucí výtvarného oboru na Základní umělecké škole Antonína Dvořáka v Karlových Varech Ivana Sedláčková a ředitel Galerie umění Karlovy Vary Jan Samec. Porota vybere tři vítězná díla v každé kategorii.          

Mediálním partnerem soutěže je i v letošním roce Český rozhlas Karlovy Vary. Zástupci partnera vyberou jedno dílo, které získá speciální cenu Českého rozhlasu Karlovy Vary.

Příspěvky do soutěže je možné odevzdávat v termínu 6. 1. – 28. 2. 2023 osobně na krajském úřadě, a to po předchozí domluvě na telefonním čísle 354 222 116. Díla je možné zaslat také poštou na adresu: Krajský úřad Karlovarského kraje, Jitka Čmoková, Závodní 353/88, 360 06 Karlovy Vary. Každá soutěžní práce musí být označena názvem, jménem, adresou, telefonním kontaktem a věkem autora.          

Za stránku zodpovídá: Jitka Čmoková
Datum vydání: 23.1.2023 15:20