Úvodní strana > Krajské listy > Velká Hleďsebe zvítězila v krajském kole Vesnice roku 2022

 Velká Hleďsebe zvítězila v krajském kole Vesnice roku 2022

Velká Hleďsebe
​V kra​jském kole letošního ročníku souttěže Vesnice roku 2022 zvítězila obec Velká Hleďsebe. Získala Zlatou stuhu pro vítěze a postup do celorepublikového finále, které se uskuteční 17. září 2022 v Luhačovicích.


Z Karlovarského kraje se letos do krajského kola soutěže přihlásilo 17 obcí: Andělská Hora, Březová u Karlových Varů, Doupovské Hradiště, Kyselka, Sadov, Hájek, Hroznětín, Těšovice, Děpoltovice, Krásno, Ovesné Kladruby, Tři Sekery, Luby, Křižovatka, Podhradí, Stará Voda, Velká Hleďsebe. Na vítězi krajského kola se jednomyslně shodla komise hodnotitelů v čele se starostou Nového Kostela Oto Teuberem. Ocenění pro další obce budou vyhlášena během slavnostního ceremoniálu ve Velké Hleďsebi na konci července.
„Blahopřeji všem obyvatelům Velké Hleďsebe a paní starostce Jaroslavě Brožové Lampertové k zaslouženému vítězství v krajském kole soutěže Vesnice roku.  Nedávno jsem v Hleďsebi byl, na každém kroku je zná , jak se obec mění. Věříme, že uspěje i v silné konkurenci obcí z celé ČR,“ uvedl hejtman Petr Kulhánek.

Soutěž Vesnice roku poprvé vyhlásil Spolek pro obnovu venkova ČR v roce 1995 pod názvem “Soutěž o nejzdařilejší program obnovy vesnice”. Od roku 1996 je jedním z vyhlašovatelů Ministerstvo pro místní rozvoj ČR a Svaz měst a obcí ČR. Ministerstvo zemědělství se mezi vyhlašovatele připojilo v roce 2007. Cílem soutěže je motivovat obyvatele  venkova k aktivní účasti na rozvoji svého domova, ukázat pestrost programů obnovy vesnic a upozornit veřejnost na význam venkova.Za stránku zodpovídá: Jana Pavlíková
Datum vydání: 23.5.2022 14:00