Domů Aktuality Přednáška představí spisovatele Johanna Wolfganga Goethe jako vášnivého geologa

Přednáška představí spisovatele Johanna Wolfganga Goethe jako vášnivého geologa

To, že byl Johann Wolfgang Goethe světově proslulým básníkem, prozaikem a dramatikem, je všeobecně známá informace. Stejně tak je známým faktem, že velmi rád navštěvoval západočeská lázeňská města. Málokdo už ale ví, že kromě lásky k jazyku byla jeho velkou vášní geologie. A právě tuto tvář jeho osobnosti poznají návštěvníci přednášky v Muzeu Karlovy Vary.

Přednášejícím bude Jiří Babůrek z České geologické služby, který představí mineralogickou sbírku básníka. Johann Wolfgang Goethe se zabýval během svého života mnoha vědními obory. A právě v průběhu svého nejdelšího pobytu v Čechách, který trval více než 3 měsíce, s velkým nadšením zkoumal a sbíral minerály v Krušných horách a Českém středohoří.

Přednáška se uskuteční ve čtvrtek 31. března od 17 hodin v Muzeu Karlovy Vary.
Za stránku zodpovídá Bc. Jitka Čmoková
Datum aktualizace 29. 3. 2022 - 08:24