Úvodní strana > Krajské listy > Muzeum Karlovy Vary představí loutky Antonína Neumayera

 Muzeum Karlovy Vary představí loutky Antonína Neumayera

Karlovarské muzeum přichystalo výstavu autorských loutek, zasazených do původních kulis. Jejich autorem byl také akademický sochař Václav Lokvenc. Expozice mapuje fenomén Loutkového divadla Antonína Neumayera od jeho založení v 60. letech 20. století coby průkopnického černého divadla a pantomimy, i další období, kterým byla čtyřicetiletá dráha divadla pro děti ovlivněna.


Výstava návštěvníky seznámí s kulturním děním v Karlových Varech let šedesátých, s výraznou osobností mima a herce Antonína Neumayera a vzdá hold neúnavné práci loutkohereček.. S dílem tohoto souboru se v dětství téměř jistě setkal každý, kdo v Karlových Varech a okolí vyrůstal a mnohým možná na výstavě vyvstanou zapomenuté vzpomínky z dětských let.
 
V rámci výstavy budou pro děti připravené pracovní listy. Muzejní kavárnu vyzdobí svými jemnými linoryty ze světa fantazie česko-německá umělkyně Adéla Knajzl, vnučka Václava Lokvence, která vystaví svůj cyklus Gewesen - Stvoření, která bývávala.
 
Součástí výstavy bude doprovodný program, který nabídne workshopy, promítání unikátních filmů a představení loutkového divadla.

Vernisáž výstavy se uskuteční dne 15. září v 17 hodin. Další informace naleznete na webových stránkách Muzea Karlovy Vary.

Za stránku zodpovídá: Jitka Čmoková
Datum vydání: 13.9.2021 9:00