Úvodní strana > Krajské listy > Interaktivní galerie Becherova vila připravila online prohlídku výstavy Zdeňka Smetany

 Interaktivní galerie Becherova vila připravila online prohlídku výstavy Zdeňka Smetany

Vzhledem k platným vládním nařízením není ani nadále možné navštěvovat galerie, muzea a další kulturní instituce. Pracovníci Interaktivní galerie Becherova Vila v Karlových Varech proto pro své příznivce připravili komentovanou online prohlídku výstavy "Křemílek, Vochomůrka, Rákosníček a další bytosti z kouzelného světa Zdeňka Smetany...a ještě mnoho dalšího".


Zdeněk Smetana patří k výtvarníkům a režisérům animovaných filmů, kteří svou tvorbou ovlivnili celé generace dětí. Jako animátor a režisér vytvořil zejména během svého působení ve studiu Bratři v triku řadu animovaných filmů a seriálů pro děti i dospělé. Nezapomenutelným se stal především díky zpracování večerníčků podle předlohy Václava Čtvrtka - Pohádky z mechu a kapradí, výstava však představuje i řadu dalších oblíbených večerníčkových postav, jako je například Rákosníček, Štaflík a Špagetka, Kubula a Kuba Kubikula nebo Malá čarodějnice.

Součástí výstavy je také prezentace autorovy volné tvorby - krajinomaleb a krajinných zátiší, kreseb či grafických listů zhotovených technikou suché jehly.


Virtuální prohlídku je možné zhlédnout na facebookovém profilu galerie.

Za stránku zodpovídá: Jitka Čmoková
Datum vydání: 3.3.2021 12:00