Úvodní strana > Krajské listy > Senioři převzali ceny za svá díla v oblíbené výtvarné soutěži

 Senioři převzali ceny za svá díla v oblíbené výtvarné soutěži

Na krajském úřadě se konalo slavnostní vyhlášení výsledků výtvarné soutěže pro seniory s názvem „Věk pro nás není překážkou“. Ceny v podobě dárkových košů převzalo z rukou hejtmana Karlovarského kraje devět výtvarníků. Vyhlášen byl také vítěz ceny mediálního partnera, kterým je již tradičně Český rozhlas Karlovy Vary.

 
Soutěž, která se letos konala již devátým rokem, je určena pro všechny výtvarníky z Karlovarského kraje nad 60 let. Jejím cílem je ukázat veřejnosti, že i v pokročilém věku jsou lidé  stále aktivní a věnují se i umělecké činnosti. Soutěžilo se celkem ve třech kategoriích, a sice ruční práce,  kresba, malba, grafika a fotografie. „Nezávidím práci porotě, protože vybrat ta nejhezčí díla rozhodně nebylo jednoduché. Stejně jako v loňském roce jsem i letos velmi mile překvapen tím, jak různorodé práce se nám v soutěži opět sešly. Množství technik, které výtvarníci ovládají, je opravdu obdivuhodné. Stejně tak se skláním před věkem některých tvůrců, vždyť nejstarší účastnici je 87 let,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.  

Soutěžní díla hodnotila odborná porota, v níž zasedli osvědčení hodnotitelé a odborníci, a to ředitel Galerie umění Karlovy Vary Jan Samec, vedoucí výtvarného oboru na Základní umělecké škole Antonína Dvořáka Karlovy Vary Ivana Sedláčková a profesionální fotografka Stanislava Petele. Porota se po pečlivém zhodnocení všech přihlášených prací usnesla na devíti oceněných. „Ačkoliv dnes předáváme ceny jen autorům těch nejzdařilejších prací, musím pochválit všechny soutěžící, kteří se letošního ročníku zúčastnili. Jejich výtvory jsou velmi pěkné a mnohdy je těžko k uvěření, že se nejedná o práce profesionálů. Jsem velmi rád, že tyto práce můžeme vystavit a ukázat tak veřejnosti, že senioři v našem kraji rozhodně nesedí jen doma nad křížovkami, ale že s nadšením vytvářejí hodnotná umělecká díla,“ doplnil hejtman Petr Kulhánek.        

Slavnostního vyhlášení vítězů a předávání cen se zúčastnili také zástupci mediálního partnera soutěže - Českého rozhlasu Karlovy Vary. Specialistka komunikace Eva Jandáková předala vítězi speciální ceny dárkovou tašku.  

Všechny soutěžní práce jsou nyní k vidění v rámci doprovodné výstavy, která je umístěna ve  foyer budovy A Krajského úřadu Karlovarského kraje,  a to do 30. dubna 2022.  

Výsledky soutěže    

Kategorie – Ruční práce    
Jindřich Rohla – Hra s čísly  
Alena Váňová – Ztracené srdce v Krušnohoří aneb krušnohorské snění  
Dana Balcarová – Domeček pro Fanouška 

Kategorie – Kresba, malba, grafika          
Jaroslav Seibl – Cheb           
Josef Rybáček – Rybník Richmond 
Alena Musilová – Letní den  

Kategorie – fotografie         
Jaroslav Jirásek – Ostrov – kamenný most Borek  
Jiřina Kandová – Zimní království    
Mária Cibová – Sama v dešti

Cena Českého rozhlasu Karlovy Vary     
Jindřich Turek – Kostel sv. Jana Křtitele ve ValčiZa stránku zodpovídá: Jitka Čmoková
Datum vydání: 11.3.2022 13:10