Úvodní strana > Krajské listy > Obce budou moci získat od kraje dotace na budování a údržbu cyklotras

 Obce budou moci získat od kraje dotace na budování a údržbu cyklotras

Cyklisté
​Celkem 3, 7 milionu korun je by chtěl Karlovarský kraj připraven rozdělit mezi žadatele z řad obcí a spolků na další rozvoj cyklistické infrastruktury. Žadatelé budou moci peníze využít na výstavbu cyklistických stezek a tras, pořízení projektových dokumentací i podkladů pro nové projekty. Rozdělení dotací musí ještě schválit krajské zastupitelstvo.


V letošním roce obdržel krajský úřad celkem 19 žádostí o poskytnutí dotace ve finančním objemu 6, 9 milionu korun. „Krajské dotace na budování a údržbu cyklostezek jsou velmi využívaným dotačním titulem. Proto také souhrn požadavků překročil sumu, kterou měl kraj vyčleněnou ve svém rozpočtu. Byli jsme proto nuceni přistoupit k již v minulých letech využívanému poměrovému krácení a krátit požadované částky, ale věřím, že toto opatření všichni žadatelé pochopí. Snažíme se, aby se síť cyklostezek v našem kraji dál úspěšně rozvíjela a sloužila, jak naším spoluobčanům, tak pohybuchtivých návštěvníkům. V oblasti cykloturistiky patříme k evropské špičce a chceme patřit i nadále,“ uvedl krajský radní Josef Janů.

Na vybudování nového úseku cyklostezky by mohla dostat dotaci města Hroznětín, Plesná, Cheb a obec Drmoul. V Hroznětíně se začne stavět 1. část cyklostezky ve směru na Velký Rybník. V Plesné se plánuje 1. etapa cyklostezky do Velkého Luhu, v Chebu propojení do Podhradu. Projektovou dokumentaci na cyklostezku si s přispěním kraje chce pořídit Bečov na Teplou, Kyselka nebo Merklín. Ve Vojkovicích by se zase měl pokládat nový povrch na Cyklostezkce Ohře – Jakubov - Stráž nad Ohří. Toužim se chystá obnovit cyklistický mobiliář na cyklotrasách v blízkosti města, Skalná má v plánu umístit na stezce solární lampy pro bezpečnější průjezd cyklistů. 

Dotace od Karlovarského kraje mohou každoročně získat obce, mikroregiony, místní akční skupiny a obecní či krajské příspěvkové organizace. Žádat mohou do 200 tisíc korun na neinvestiční akce a do 1 milionu korun na investice.Za stránku zodpovídá: Jana Pavlíková
Datum vydání: 19.5.2020 8:55