Úvodní strana > Krajské listy > Cestujícím bude stačit jeden lístek na autobus i vlak

 Cestujícím bude stačit jeden lístek na autobus i vlak

Ing. Václav Bernard, ředitel nové organizace Koordinátor integrovaného dopravního systému Karlovarského kraje (KIDSKK)
Možná už v polovině příštího roku budou lidé v některých oblastech Karlovarského kraje moci jezdit ve vlacích a autobusech různých dopravců na jednu jízdenku. Současně s tím by měly vlakové a autobusové spoje také na sebe více navazovat.
Tyto výhody má přinést zavádění takzvané integrované dopravy, která by díky svým přednostem měla alespoň část lidí přivést zpět od individuální dopravy k hromadné.

"Uvažujeme zatím o okolí Karlových Varů, Sokolova a Chebu," říká ing. Václav Bernard, ředitel nové organizace Koordinátor integrovaného dopravního systému Karlovarského kraje (KIDSKK), která má přípravu projektu na starosti. V průběhu dalších let se má pak integrovaná doprava postupně rozšířit do celého kraje.

První práce na projektu už začaly. V současnosti se prověřuje užitečnost zhruba 560 autobusových spojů. Václav Bernard ovšem upozorňuje, že zavádění integrované dopravy nebude automaticky znamenat jejich rušení.

Omezovat se budou například tam, kde na stejné trase jezdí současně vlaky i autobusy. U spojů do méně obydlených oblastí, kde autobusy často znamenají jediné spojení, se více než na obsazenost bude hledět na potřebnost.

"Budeme ale na dopravce tlačit, aby používali menší autobusy, které mají nižší náklady," dodává ředitel Bernard. Podle něho se všichni místní dopravci, s nimiž už jednal, k projektu staví kladně.

Na příspěvkovou organizaci Karlovarského kraje KIDSKK se mohou obracet i sami lidé s připomínkami k jízdním řádům. Sídlo má na Krajském úřadu Karlovarského kraje.
Za stránku zodpovídá:
Datum vydání: 20.5.2003 0:00