Úvodní strana > Krajské listy > Zástupci Českých drah představili novinky v jízdním řádu pro rok 2020

 Zástupci Českých drah představili novinky v jízdním řádu pro rok 2020

Tisková konference
​V neděli 15. prosince začne platit nový jízdní řád na regionální železnici. Jak uvedli zástupci Českých drah na dnešní tiskové konferenci, hlavní novinkou v dálkové dopravě budou ranní rychlíky z Chebu přes Karlovy Vary do Prahy a v opačném směru z Ústí nad Labem do Chebu. Představeny byly i chystané výluky, z nichž nejdelší bude od poloviny května do konce října platit na úseku mezi Dalovicemi a Hájkem.


České dráhy zůstávají i nadále největším železničním dopravcem v České republice. Každý den v průměru vypraví na tratě po celé zemi 6 854 vlaků. Na příští rok chystají nejenom více dálkových spojů, ale také zkvalitnění poskytovaných služeb, které zvýší komfort přepravy cestujících. Podle nového jízdního řádu ujedou regionální vlaky přímo v Karlovarském kraji téměř 2,2 milionu vlakokilometrů, každý den to pak bude více jak 5,8 tisíc vlakokilometrů. České dráhy zajistí na území regionu v roce 2020 denně v průměru 274 osobních vlaků, 34 expresů a rychlíků včetně Pendolina a 10 mezistátních spěšných vlaků.

„V roce 2020 Karlovarský kraj objedná regionální spoje na železnici v o něco větším rozsahu než letos. Nově bude jezdit pravidelný spoj mezi Chebem a Karlovými Vary. Navíc bychom chtěli od poloviny roku přidat návazný vlak z Chebu do Aše, aby měli cestující možnost dostat se domů bez složitých přestupů. Novinkou z letošního roku je krajská karta, kterou mohou cestující využívat od 1. října ve veřejné dopravě jako jednotný nosič jízdních dokladů. Je plně kompatibilní s Karlovarskou kartou, Plzeňskou kartou i Mariánskolázeňskou kartou a díky tomu se zjednodušil také prodej jízdenek. Budeme rádi, když se počet jejích uživatelů bude zvyšovat i v příštím roce,“ uvedl náměstek hejtmanky Karlovarského kraje Martin Hurajčík.

Zjednodušení procesu nákupu jízdenek pro cestující je poměrně zásadní inovací. Jízdenky Integrované dopravy Karlovarského kraje (IDOK) lze od 1. října nahrát ve všech pokladnách Českých drah v Karlovarském kraji a rovněž i u průvodčích ve vlacích ČD nejen na In-Kartu ČD, ale i na další karty se stejnou strukturou - Karlovarskou a Plzeňskou kartu. Od 15. prosince navíc zavádí České dráhy kontaktní i nekontaktní platby kartou ve všech vlacích, kde je vlakový doprovod. Vlakové čety po celé republice vybaví více než 1 600 mobilními platebními terminály. Tuto službu bude možné poskytnout všude, kde je pokrytí signálem.

„Máme v plánu nadále podporovat cyklovlaky a půjčovny kol Českých drah, které hojně využívají jak naši občané, tak turisté z jiných regionů. Osobně velmi vítám doplnění sobotního večerního vlaku z Prahy do Chebu, byl to jediný den v týdnu, v který tento spoj nejezdil. Velmi dlouho jsem o zavedení tohoto spoje jednal s Ministerstvem dopravy a jak je vidět, cestující si ho oblíbili,“ doplnil Martin Hurajčík.

Za stránku zodpovídá: Veronika Svobodová
Datum vydání: 4.12.2019 12:00