Úvodní strana > Krajské listy > Muzeum se lidem otevře za symbolické vstupné

 Muzeum se lidem otevře za symbolické vstupné

17. listopad
​V rámci oslav 30. výročí sametové revoluce můžete v sobotu 16. listopadu navštívit Muzeum Karlovy Vary i Královskou mincovnu v Jáchymově za pouhých 17 korun. Děti do 6 let mají vstupné zdarma. V sobotu je navíc pro zájemce připraven diskuzní panel s pamětníky a v neděli projekce filmů z projektu „Příběhy bezpráví”.


V rámci diskuzního panelu vystoupí například Jiří Kotek, spoluzakladatel regionálního Občanského fóra, nebo Lev Havlíček, člen tehdejší nezávislé iniciativy Hnutí za občanskou svobodu. Diskuzní panel bude mít tři tematické okruhy - pozdní normalizace, události v listopadu 1989 a přelomu let 1989-1990 a polistopadový vývoj demokratických poměrů k dnešní post-demokracii. Moderátorem bude historik muzea Jan Nedvěd. Začátek je v 15 hodin.

Program uzavře nedělní promítání snímků z projektu „Příběhy bezpráví”, za nímž stojí společnost Člověk v tísni ve spolupráci s Českou televizí. Zájemci mohou zhlédnout filmy režiséra Karla Strachoty „1989: Z deníku Ivany A.“ a „České děti” či snímek Radka Berana „Normalizační loutka”. Projekce budou probíhat od 13.30 hodin. Bližší informace najdete na webu projektu.

Za stránku zodpovídá: Veronika Svobodová
Datum vydání: 14.11.2019 12:30