Úvodní strana > Krajské listy > Do Lubů zamiřte na výstavu jedinečné sbírky hudebních nástrojů

 Do Lubů zamiřte na výstavu jedinečné sbírky hudebních nástrojů

Sbírka hudebních nástrojů
​Karlovarský kraj před časem odkoupil unikátní sbírku strunných hudebních nástrojů, aby ji zachoval pro obyvatele regionu, jehož historie je s výrobou hudebních nástrojů úzce spjata. Ve spolupráci s Muzeem Cheb a městem Luby představí v sobotu 21. září 2019 unikátní kolekci veřejnosti.

„Sbírka strunných nástrojů z 19. a 20. století je pozůstatkem původní německé vzorkovny utvářené houslařskými firmami působícími v Lubech a okolí. Její hodnota byla vyčíslena na 4, 7 milionu korun a já se velmi těším, až expozici uvidí návštěvníci z města a z celého regionu. Vernisáž výstavy začne ve 14 hodin v prostorách obřadní síně a výstavních prostorách Městského úřadu v Lubech. Výstava bude v tento den přístupná až do 17.30 hodin,“ vysvětlila náměstkyně hejtmanky Daniela Seifertová.  Informace k otevírací době expozice i v dalších dnech pak zájemci najdou na internetových stránkách Muzea Cheb.

Zahájení vernisáže se ujme kytarista Lukáš Sommer, jehož kariéra strmě stoupá a který s kytarami české firmy Strunal Schönbach sklízí úspěchy po České republice, ale i po světě. 
V nejbližších měsících jej čeká sólové vystoupení v Carnegie Hall. V rámci expozice bude zajištěn doprovodný kulturní program pedagogů základních uměleckých škol – Jany Cenknerové (housle) ze Základní umělecké školy Jindřicha Jindřicha v Chebu a Andrey Kraftové (kytara) ze Základní umělecké školy Roberta Schumanna v Aši.

Karlovarský kraj se vernisáží výstavy připojí k celodenní akci pořádané společností Strunal Schönbach s názvem „Slavnosti hudby Strunal Schönbach“, jež se bude konat nejen v areálu společnosti po celou sobotu od 10 do 19 hodin. Zájemci o komentovanou prohlídku závodu, kteří chtějí poznat tradiční ruční řemeslnou výrobu, si prohlídku mohou užít od 10 do 15 hodin.

Důstojným završením celého dne pak bude večerní koncert Lukáše Sommera s kytaristou Alexem Alcarazem Fernandezem z Filipín v kostele svatého Ondřeje od 17.30 hodin.


Za stránku zodpovídá: Jana Pavlíková
Datum vydání: 17.9.2019 15:05