Domů Aktuality Hazlov oslavil titul Vesnice Karlovarského kraje roku 2019

Hazlov oslavil titul Vesnice Karlovarského kraje roku 2019

V Hazlově, jenž se nachází zhruba v polovině cesty mezi Chebem a Aší, se v pátek 16. srpna konaly oslavy zisku titulu Vesnice Karlovarského kraje roku 2019. Starostce obce Lence Dvořákové i jejím obyvatelům přijela pogratulovat hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová spolu s dalšími kolegy z vedení kraje. Oceněny však byly i další obce, které se do pětadvacátého ročníku populární soutěže přihlásily.​
Oblíbenou soutěž každoročně vyhlašuje Spolek pro obnovu venkova ČR, Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, Svaz měst a obcí ČR a Ministerstvo zemědělství ČR. Jejím cílem je povzbudit venkovské obyvatele k aktivní účasti na rozvoji svého domova a zároveň ukázat, co všechno se jim daří realizovat. Celkem se do ní letos přihlásilo na 205 obcí, přičemž jen z Karlovarského kraje jich bylo 22. Konkrétně se jednalo o Hazlov, Ovesné Kladruby, Podhradí, Velkou Hleďsebi, Drmoul, Křižovatku, Libou, Luby, Milhostov, Starou Vodu, Hájek, Hroznětín, Kyselku, Nové Hamry, Sadov, Doupovské Hradiště, Velichov, Pilu, Horní Blatnou, Těšovice, Krásno a Lomnici.

„Úspěch v této soutěži svědčí nejenom o schopnostech šikovných starostů, ale je to zásluha také občanů, spolků, podnikatelů a dalších subjektů působících v obci, kteří se aktivně zapojují do veřejného dění. V případě vítězného Hazlova se pak krásně ukazuje, jak se obec rozvíjí a jakým bohatým společenským životem žije. Nejenom paní starostce Lence Dvořákové, ale všem jejím obyvatelům ze srdce moc a moc blahopřeji a budu velmi držet palce v celostátním finále,“ uvedla hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová během slavnostního vyhlášení výsledků soutěže a vyzvala všechny občany Karlovarského kraje, aby vítěznou obec podpořili i ve veřejném hlasování na internetových stránkách www.vesniceroku.cz/o-soutezi/isoutez

Vítězný Hazlov byl komisí oceněn především za komplexní rozvoj celé obce, za bohatý spolkový, kulturní a společenský život a za příkladnou péči o veřejná prostranství, zeleň a vodní plochy. Výborně obec spolupracuje s podnikatelskými a zemědělskými subjekty, zaměřuje se na práci s dětmi a výchovu k ochraně životního prostředí. Hazlov, který se pyšní Zlatou stuhou, zároveň bude hájit barvy našeho regionu v celostátním kole, jež proběhne 14. září 2019 na Jarmarku venkova v Luhačovicích.

Výsledky:

Stuhy
• Zlatá stuha - vítěz krajského kola: Hazlov (okres Cheb)
• Modrá stuha - za společenský život: Krásno (okres Sokolov)
• Bílá stuha - za činnost mládeže:  Hroznětín (okres Karlovy Vary)
• Zelená stuha - za péči o zeleň a životní prostředí: Kyselka (okres Karlovy Vary)
• Oranžová stuha - za spolupráci obce a zemědělského subjektu: Stará Voda (okres Cheb)

Diplomy
• Diplom za moderní knihovnické a informační služby: Lomnice (okres Sokolov)
• Diplom za vzorné vedení kroniky: Drmoul (okres Cheb)
• Diplom za rozvíjení komunitního života: Libá (okres Cheb)
• Diplom za kvalitní květinovou výzdobu: Velká Hleďsebe (okres Cheb)