Domů Aktuality Výstavy s vojenskou tématikou lákají odedneška k návštěvě

Výstavy s vojenskou tématikou lákají odedneška k návštěvě

​Ve foyer budovy A krajského úřadu dnes byly za účasti zástupců Karlovarského kraje, Krajského vojenského velitelství Karlovy Vary, Armády ČR, válečných veteránů a dalších hostů slavnostně zahájeny výstavy s vojenskou tématikou. Jedna připomíná výročí vojenské hydrometeorologické a geografické služby a druhá se zaměřuje na méně známou tvář života vojáků, jejichž profese není zaměstnáním, ale povoláním do služby a přípravou k boji. Výstavy jsou putovní a postupně budou k vidění v Karlových Varech, Sokolově a Chebu.

„Karlovarský kraj v současnosti úzce spolupracuje nejen s Krajským vojenským velitelstvím Karlovy Vary, Ministerstvem obrany ČR, ale i s Armádou ČR. Velmi bychom si přáli, aby se vojáci opět vrátili do našeho kraje, a budeme i nadále usilovat o to, aby se zde nakonec podařilo otevřít některý z oborů vojenské střední školy a v budoucnu rovněž výcvikové středisko na Doupově. Velice si vážím toho, že dnes na slavnostní zahájení mezi nás zavítali také váleční veteráni, kteří tráví podzim života v domově Bílý kříž v Karlových Varech. I oni jsou živoucí připomínkou toho, že obětavost a statečnost vojáků a účastníků válek pomáhala a stále pomáhá bránit bezpečnost naší země,“ uvedla u příležitosti zahájení výstav hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová.

Výstava s názvem „100 let vojenské geografie a hydrometeorologie“ je věnovaná současné odborné činnosti v oblasti hydrometeorologického zabezpečení a představuje důležité historické mezníky. Výstava „Ten druhý život“ pak zachycuje službu našich vojáků v zahraničních operacích a nabízí pohled do života lidí v prostoru nasazení. Fotografie pořídili buďto samotní vojáci, anebo profesionální reportéři. Ve vstupní hale budovy krajského úřadu návštěvníci uvidí fragmenty obou výstav až do 2. října. Samostatné výstavy lze pak zhlédnout v průběhu srpna a září v Karlových Varech, Sokolově a Chebu. Jak dnes upřesnila brigádní generálka Lenka Šmerdová, při zahájení výstav v jednotlivých městech proběhnou i besedy s novodobými válečnými veterány, kteří mají rozhodně co vyprávět.

Termíny a místa konání výstav:

Výstava „100 let vojenské geografie a hydrometeorologie“

Cheb, Františkánské náměstí, barokní kostel sv. Kláry
Trvání výstavy: 13. – 21. 8. 2019
Zahájení výstavy: 13. 8. 2019, v 10:00 hod.

Karlovy Vary, Krajská knihovna, Závodní 378/84, K. Vary – Dvory
Trvání výstavy: 23. 8. – 1. 9. 2019
Zahájení výstavy: 23. 8. 2019, v 9:00 hod.

Sokolov, Městský dům kultury, 5. května 655
Trvání výstavy: 3. – 11. 9. 2019
Zahájení výstavy: 3. 9. 2019, v 13:00 hod.

Výstava „ Ten druhý život“

Sokolov, Městský dům kultury, 5. května 655
Trvání výstavy: 3. – 11. 9. 2019
Zahájení výstavy: 3. 9. 2019, v 13:00 hod.

Cheb, Františkánské náměstí, barokní kostel sv. Kláry
Trvání výstavy: 12. – 22. 9. 2019
Zahájení výstavy: 12. 9. 2019, v 15:00 hod.

Karlovy Vary, Krajská knihovna, Závodní 378/84, K. Vary – Dvory
Trvání výstavy: 24. 9. – 1. 10. 2019
Zahájení výstavy: 24. 9. 2019, v 10:00 hod.
Za stránku zodpovídá Mgr. Veronika Svobodová
Datum aktualizace 13. 8. 2019 - 15:02