Úvodní strana > Krajské listy > ​V regionu se otevřou Centra duševního zdraví, přijďte besedovat

 ​V regionu se otevřou Centra duševního zdraví, přijďte besedovat

Besedy
​V úterý 3. září budou v Chebu a Karlových Varech slavnostně otevřena Centra duševního zdraví. U této příležitosti proběhnou v obou městech besedy na téma duševního zdraví. Záštitu nad akcemi převzala hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová a svou účast přislíbil i ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Vstup je pro všechny návštěvníky volný.


Besedy, v rámci kterých vystoupí český spisovatel a cestovatel Josef Formánek a básník, herec a zpěvák Petr H. Batěk, pořádá nezisková organizace FOKUS Mladá Boleslav. V Karlových Varech bude diskuse probíhat v kině Drahomíra od 17 do 19 hodin, v Chebu pak v Západočeském divadle od 20 do 22 hodin. Role moderátora se ujme Martin Fojtíček, zakladatel společnosti Ledovec. Během dne se navíc ve městech představí Cirkus Paciento z Plzně.

Centrum duševního zdraví je nová forma služby pro klienty trpící závažným duševním onemocněním, která vznikla v roce 2019 v rámci probíhající reformy psychiatrické péče v ČR. Poskytuje podporu ve zdravotní i sociální oblasti. Tento projekt je financován Evropskou unií. Bližší informace, včetně potřebných kontaktů na odpovědné pracovníky, najdete na webových stránkách neziskové organizace FOKUS Mladá Boleslav.

Za stránku zodpovídá: Veronika Severová
Datum vydání: 6.8.2019 13:15