Domů Aktuality ​Valdštejnský okruh se otevře pro veřejnost

​Valdštejnský okruh se otevře pro veřejnost

​Ačkoliv je Muzeum Cheb v letošním roce uzavřeno kvůli probíhající rekonstrukci, během letní turistické sezóny bude zpřístupněna alespoň část jeho prostor v provizorním režimu. Od 29. června tak bude možné navštívit tzv. Valdštejnský okruh, což je samostatná část historické expozice věnovaná životu a smrti jedné z nejvýznamnějších postav Třicetileté války – Albrechtovi z Valdštejna. Ten byl přímo v budově muzea zavražděn roku 1634.

„Ve Valdštejnském okruhu je zahrnuta prohlídka Valdštejnova úmrtního pokoje, tématicky laděných valdštejnských expozic a Valdštejnské obrazárny. Samotný okruh bude v průběhu července doplněn také mimořádnou výstavou věnovanou klíčovým událostem a osobnostem Třicetileté války,“ informovala ředitelka Muzea Cheb Martina Kulová. Cena vstupného bude oproti běžné ceně snížena a muzeum bude možné navštívit v obvyklých otevíracích časech, tedy denně mimo pondělí, od 9 do 17 hodin. Více informací najdete na webových stránkách kulturní instituce.
Za stránku zodpovídá Mgr. Veronika Svobodová
Datum aktualizace 27. 6. 2019 - 10:14