Úvodní strana > Krajské listy > ​Radnice v Chebu, Karlových Varech a Ostrově získaly ocenění

​Radnice v Chebu, Karlových Varech a Ostrově získaly ocenění

Předání ocenění
​V polovině května se v Olomouci uskutečnilo slavnostní vyhlášení výsledků čtvrtého ročníku srovnávací soutěže „Přívětivý úřad“ v kategorii obcí s rozšířenou působností. V Karlovarském kraji nejkvalitnější služby občanům poskytuje městský úřad v Chebu. Na druhém místě se umístily Karlovy Vary a třetí příčku obsadil Ostrov.

Soutěž vyhlašovaná Ministerstvem vnitra ČR si klade za cíl zmapovat a zhodnotit kvalitu poskytovaných služeb úřadů vůči občanům a jejich potřebám. Úřady jsou hodnoceny na základě šesti desítek kritérií, v rámci kterých je posuzována například jejich přístupnost pro občany, transparentnost, komunikace, zavádění online služeb nebo vybavenost. Letos o vítězství v soutěži usilovalo na 146 obcí III. typu. Pro vítěze byly opět připraveny hodnotné ceny, včetně trofejí a tradičních samolepek potvrzujících přívětivost úřadu. Podrobné výsledky a další informace najdete na webu soutěže.

Za stránku zodpovídá: Veronika Severová
Datum vydání: 27.5.2019 15:40