Úvodní strana > Krajské listy > ​Kraj rozdělil dotace na údržbu a obnovu sportovních zařízení

 ​Kraj rozdělil dotace na údržbu a obnovu sportovních zařízení

Hřiště
​Rada Karlovarského kraje na svém posledním zasedání odsouhlasila příspěvky na podporu údržby a obnovy sportovních zařízení v našem regionu. Mezi kluby a tělovýchovné jednoty bude rozděleno téměř 10 milionů korun. Přidělené finanční prostředky využijí nejenom na rekonstrukci stávajících sportovišť, ale také na nutné opravy či pořízení potřebné techniky a vybavení.


Karlovarský kraj obdržel ve stanoveném termínu 98 žádostí o dotaci, z nichž 1 byla žadatelem stáhnuta a 13 jich nesplnilo podmínky dotačního titulu. „Uvědomujeme si, že zejména malým oddílům velice často chybí peníze na vylepšení zázemí, a proto jsme oproti minulému roku navýšili prostředky na údržbu a obnovu sportovních zařízení téměř o 4 miliony korun. I tak jsme ovšem museli přistoupit ke krácení udělovaných příspěvků, protože celkové požadavky žadatelů překročily stanovenou alokaci dotačního programu o více jak půl milionu korun,“ upřesnil radní pro oblast školství, mládeže a tělovýchovy Jaroslav Bradáč.

Každý z žadatelů mohl získat příspěvek ve výši až 200 tisíc korun. Dotaci od Karlovarského kraje například dostane fotbalový klub Jiskra Hazlov, který s její pomocí vymění zastaralou střešní krytinu na kabinách, či tělovýchovná jednota Slavoj Bečov nad Teplou, jež za ní zrekonstruuje schodiště a zázemí na hřišti. Další finanční prostředky poputují na údržbu a provoz snowparku na Božím Daru, opravu střechy na loděnici sportovního klubu Hubertus v Karlových Varech, na rekonstrukci palebné čáry na střelnici v biatlonovém areálu Eduard u Jáchymova nebo také na nákup elektronické časomíry, rámu a ochranné sítě do sportovní haly v Lázních Kynžvart.

Za stránku zodpovídá: Veronika Severová
Datum vydání: 3.4.2019 15:00