Domů Aktuality Upozornění: Boží Dar ​vyhlásil kvůli sněhu ​kalamitní stav

Upozornění: Boží Dar ​vyhlásil kvůli sněhu ​kalamitní stav

​Město Boží Dar dnes vyhlásilo kalamitní stav nouze na celém svém území. Důvodem je neustálé sněžení a komplikovaná dopravní situace. Do nejvýše položeného města u nás mohou vjet vozem jen rekreanti, kteří mají zajištěné ubytování s parkováním. Pro ostatní motoristy je vjezd zakázán.

Aktuálně napadlo na Božím Daru dalších 10 centimetrů nového sněhu a i nadále hustě sněží. Některé místní komunikace jsou prozatím s velkým rizikem průjezdné pouze pro zásobování, a to v šíři menší než 2,5 metru. Sněhové bariéry místy dosahují až 1,5 metru.

„Na odstraňování sněhu ze silnic vedoucích do osad Ryžovna a Zlatý Kopec silničáři usilovně pracují s tím, že tyto silnice se budou udržovat průjezdné pouze pro vozidla místních obyvatel, zásobování a IZS. Pro ostatní vozidla je a bude minimálně do pondělního dopoledne vjezd zakázán. Tento kalamitní stav nouze pro správní území města Boží Dar platí do odvolání,“ upřesnil starosta města Jan Horník.
Za stránku zodpovídá Mgr. Veronika Svobodová
Datum aktualizace 11. 1. 2019 - 14:16