Úvodní strana > Krajské listy > Upozornění: Boží Dar ​vyhlásil kvůli sněhu ​kalamitní stav

Upozornění: Boží Dar ​vyhlásil kvůli sněhu ​kalamitní stav

Sněhová kalamita
​Město Boží Dar dnes vyhlásilo kalamitní stav nouze na celém svém území. Důvodem je neustálé sněžení a komplikovaná dopravní situace. Do nejvýše položeného města u nás mohou vjet vozem jen rekreanti, kteří mají zajištěné ubytování s parkováním. Pro ostatní motoristy je vjezd zakázán.

Aktuálně napadlo na Božím Daru dalších 10 centimetrů nového sněhu a i nadále hustě sněží. Některé místní komunikace jsou prozatím s velkým rizikem průjezdné pouze pro zásobování, a to v šíři menší než 2,5 metru. Sněhové bariéry místy dosahují až 1,5 metru.

„Na odstraňování sněhu ze silnic vedoucích do osad Ryžovna a Zlatý Kopec silničáři usilovně pracují s tím, že tyto silnice se budou udržovat průjezdné pouze pro vozidla místních obyvatel, zásobování a IZS. Pro ostatní vozidla je a bude minimálně do pondělního dopoledne vjezd zakázán. Tento kalamitní stav nouze pro správní území města Boží Dar platí do odvolání,“ upřesnil starosta města Jan Horník.

Za stránku zodpovídá:  Veronika Severová
Datum vydání: 11.1.2019 14:25